بهترین مرکزنوروفیدبک در کرج:خودسازی چیست و آیا راه رسیدن به اهداف، خودسازی است؟

بهترین مرکزنوروفیدبک در کرج:خودسازی چیست و آیا راه رسیدن به اهداف، خودسازی است؟

خودسازی یعنی آماده بودن برای فردا، از همین امروز. خودسازی یعنی انجام تمام کارهایی که باید برای رسیدن به هدف انجام داد. به طور کلی هر هدفی که باعث رشد شخصیتی شما شود، هدفی است که منجر خواهد شد به خودسازی شما. در نتیجه برای یک خودسازی مثبت، بهتر است در انتخاب هدفتان دقت بیشتری داشته باشید.

بزرگترین ارزشمندی‌هایی که در زندگی به آنها می‌رسید، چیزهای مادی نیستند، ارزشمندترین چیز در زندگی،  رسیدن هر شخص به جایگاه انسانی والاتر است و این همان خودسازی است. به عبارتی دیگر، در مسیر رسیدن به اهداف، آنچه که شما به آن تبدیل می‌شوید ارزشمند و قیمتی است نه خود آن هدفها. اگر در یک شغلی مشغول به کار هستید، مهمترین سوال این نیست که چقدر از این شغل درآمد دارم، بلکه سوال اساسی این است که من در این شغل قرار است به چه شخصیتی تبدیل شوم؟ آیا این شغل کمک می‌کند به خودسازی من یا کمک می‌کند به خودتخریبی؟  در هر شغلی که هستید، فیش حقوقی شما ارزش واقعی شما نیست بلکه شخصیتی که شما در آن شغل به آن تبدیل می‌شوید، ارزش واقعی‌تان را نشان می‌دهد.

  • راههای خودسازی چیست

۱_ شناخت خود

اینکه شما چه کسی هستید؟ با زندگی‌تان چه کار می‌خواهید بکنید؟ هدف نهایی شما چیست؟ اینها سوالاتی هستند که باید عمیقا از خود بپرسید و پاسخ‌های کاملا شفافی برایش داشته باشید. سپس وارد مرحله دوم می‌شویم.

۲- آماده سازی خود

دومین مرحله در خودسازی، آماده شدن برای رسیدن به پاسخ سوالات بالاست. آماده سازی یعنی قبل از اینکه فرصتها و شانس‌های زندگی به سراغتان آید، بایستی آماده‌ی دریافت آنها باشید. اگر از قبل آماده نشده شده باشید، هرچقدر هم فرصتهای عالی به سوی شما سرازیر شوند، هیچ بهره‌ای نمی‌توانید از بهترین شانس‌های زندگی‌تان داشته باشید.

  • سوالات مهمی‌ که باید پاسخ آنها را بدانید

سه هدف مهم و بلند مدت زندگی‌تان را روی کاغذ بنویسید. نیازی نیست خیلی فکر کنید تا سه هدفی که برایتان خیلی مهم است را به خاطر بیاورید. چرا که مدتهاست دارید آنها را در ذهن و روح خود مرور می‌کنید و می‌دانید اینها همان اهدافی هستند که باعث تغییر در زندگی شخصی شما خواهند شد. این هدفها برای هر شخصی متفاوت است. شاید برای یک نفر رفتن هفتگی به مکان‌های مقدس باشد، یا شاید برای شخص دیگری پیدا کردن فرصت برای بودن درکنار خانواده. یا برای یک نفر دیگر استخدام شدن در یک شغل باشد. ممکن است این اهداف برای دیگران ساده و سطحی به نظر برسند اما مهم فقط خود شخص است. آنها را روی کاغذ بنویسید.

ادامه مطلب  بهترین کلینیک گفتاردرمانی در درمان تخصصی کامل و بدون بازگشت لکنت 09121623463 | تهران بزرگراه کاشانی فرعی گلستان ۲

پس از اینکه سه هدف مهم زندگی‌تان را روی کاغذ نوشتید، حالا وقت آن است که مدتی را صرف تجسم کردن این اهداف نمایید.  در ذهنتان تجسم کنید ببیند  وقتی به این اهداف رسیدید زندگی شما چگونه خواهد بود. رسیدن به این اهداف چه تاثیری بر روی آینده شما خواهد گذاشت؟

پاسخ به این سوالات بسیار بسیار مهم هستند. و بایستی به دقت برای این پاسخ‌ها وقت بگذارید و به آن فکر کنید. پس از اینکه پاسخ‌ها را پیدا کردید دوباره از  خودتان بپرسید آیا این واقعا همان چیزی است که من از زندگی می‌خواهم؟ آیا اینها واقعا هدفهای من هستند؟ آیا این هدفها واقعا برای من ارزشمند هستند؟

برای کمک گرفتن بیشتر،  بهتر است ادامه مقاله را مطالعه نمایید:

  • معیارهای انتخاب هدف چیست؟

خودسازی

سه مورد بسیار مهم را برای انتخاب هر هدفی که قصد دارید به خودسازی شما منجر شود به ترتیب زیر است. آنها را همیشه در ذهن داشته باشید.

شماره یک:  هدف بزرگ و غایی زندگی شما نبایستی ساده و سطحی و آسان باشد. نباید وارد راههای شلوغ اما آسان شوید. خودسازی فقط زمانی به دست می‌‌آید که از خودتان انتظارات بالایی داشته باشید نه انتظارات کم.

شماره دو: هدف نهایی شما نبایستی قابل فروش و واگذاری به دیگران باشد. هدفی که به راحتی رها شود هدفی نیست که باعث خوشحالی شما گردد. با داشتن هدفی که هر لحظه قابل واگذاری به دیگران باشد، خودسازی هرگز به دست نمی‌‌آید.

شماره سه:  هدف نهایی شما، آن‌چیزی است که باعث می‌شود به سوی آن حرکت کنید. یعنی باعث ایجاد حرکت در شما می‌گررد. یک چنین اهدافی هستند که باعث خودسازی  افراد می‌شوند، نه اهدافی که هیچ تحرکی در شما ایجاد نکند.  هدفی که فکروذکر شما باشد  و می‌دانید که بیش از هرچیز دیگری می‌خواهید به آن برسید هدفی است که شما را وادار میکند به خودسازی چرا که خودتان را برای رسیدن به آن آماده می‌کنید تا هر روز یک گام به آن نزدیکتر ‌شوید.

  • سوخت رسانی به ذهن برای رسیدن به هدف

هر فعالیتی که انجام می‌دهید، بایستی نوعی سوخت رسانی مجدد باشد به ذهنتان که دوباره مثل روز اولش شارژ و پرانرژی گردد و تشویق شود به حرکت به سوی اهدافتان.  به خاطر داشته باشید که رویاهای شما بایستی همیشه زنده بمانند و ذهن شما بایستی روی زنده ماندن رویاها و بلندپروازیتان‌ فعالیت داشته باشد و به آن سوخت رسانی کند. اگر هیچ حرکت و فعالیتی برای رسیدن به هدفهایتان صورت نگیرد، تمام رویاها‌ فقط در حد یک آرزوی خام، باقی خواهند ماند.

  • یک راهنمایی برای حرکت گام به گام به سوی هدف

در ابتدای مقاله گفتیم که اهدافتان را روی کاغذ بنویسید. اکنون برای هر هدف بزرگی که روی کاغذ نوشته‌اید، یک زیرمجموعه باز کنید و تمام منابع و امکاناتی که نیاز دارید تا توسط آنها به هدفتان برسید را لیست کنید. به همه چیز فکر کنید. هر چیزی که به نظرتان می‌رسد ممکن است شانسی برای شما داشته باشید را یادداشت کنید. سپس آنها را دسته‌بندی کنید. در ابتدای کار، روی منابع موجود و قابل دسترس تمرکز داشته باشید و کم کم سراغ سایر منابع بروید.

ادامه مطلب  مرکز درمان قطعی لکنت زبان | گفتار توان گستر مرکز تخصصی لکنت زبان 09121623463 | تهران بلوار آزادگان فرعی سنبل

به هر حال شما بایستی به طور دقیق بدانید که برای رسیدن به هر هدفی، چه گامهایی را باید بردارید. به این طریق برای هر شانس و فرصتی که ممکن است به سوی شما بیاید، از قبل آماده شده‌اید.

  • نهایی ترین مرحله خودسازی برای رسیدن به هدف

مرحله‌ی آخر خوسازی برای رسیدن به هدف، این است که تمام سعی‌تان را برای به وقوع پیوستن فرصتها، انجام دهید. شما تا حالا پیش زمینه‌ها را آماده کرده‌اید اما اکنون نوبت آن است که پروسه‌ی رسیدن به هدف را گسترش دهید. چه کارهایی می‌توانید انجام دهید که احتمال به وقوع پیوستن فرصتها را بیشتر کنید؟ همان کارها را انجام دهید.

همانطور که در ابتدای مقاله گفته شد،  هدف اصلی در رسیدن به هر هدفی، دستاوردهای مادی نیست بلکه دستاوردی معنوی به نام خودسازی است. شما با انجام کارهایی که در این مقاله ذکر شد چه به هدفتان دست یابید و چه  فعلا در جاده‌ی رسیدن به هدف قرار بگیرید، در نهایت مشغول خودسازی هستید.

شما در مسیر خودسازی ، با کسب علم و دانش، با اندوختن تجربه، با تغییر یافتن، با رشد کردن، و با آماده شدن برای زندگی که ارزشش را دارد، به صورت دائم مشغول ساختن یک شخصیت برترنسبت به آنچه که اکنون هستید، می‌‌باشید.


ترجمه اختصاصی مجله قرمز

منبع:     Law of Attraction Coaching

 

 

اسم و آدرس بهترین گفتاردرمانیهای کرج در  خلج آباد

اسم و آدرس بهترین گفتاردرمانیهای کرج در  اکبر آباد

اسم و آدرس بهترین گفتاردرمانیهای کرج در  کوی شقایق

اسم و آدرس بهترین گفتاردرمانیهای کرج در  حسین آباد

ادامه مطلب  تخصصی ترین کلینیک توانبخشی در کرج:همه چیز در مورد بیماری نارسایی قلب

اسم و آدرس بهترین گفتاردرمانیهای کرج در  شهرک ذوب آهن

اسم و آدرس بهترین گفتاردرمانیهای کرج در  سرحدآباد

اسم و آدرس بهترین گفتاردرمانیهای کرج در  شهر صنعتی

اسم و آدرس بهترین گفتاردرمانیهای کرج در  شهرک شیخ سعدی

اسم و آدرس بهترین گفتاردرمانیهای کرج در  نوروز آباد

اسم و آدرس بهترین گفتاردرمانیهای کرج در  بلوار چمران

اسم و آدرس بهترین گفتاردرمانیهای کرج در  قلمستان

اسم و آدرس بهترین گفتاردرمانیهای کرج در  فردوسی

اسم و آدرس بهترین گفتاردرمانیهای کرج در  شکرآباد

اسم و آدرس بهترین گفتاردرمانیهای کرج در  بلوار هفت تیر

اسم و آدرس بهترین گفتاردرمانیهای کرج در  شهرک ناز

اسم و آدرس بهترین گفتاردرمانیهای کرج در  شهرک شهید رستمی

 

Related posts