بهترین مرکز نروفیدبک در کرج: از بیماری اوتیسم چه می‌دانید؟

بهترین مرکز نروفیدبک در کرج: از بیماری اوتیسم چه می‌دانید؟

سسامی استریت که یک برنامه‌ی مشهور و پربیننده‌ی عروسکی در آمریکا است، شخصیت تازه‌ای با موی درخشان قرمز را به فهرست عروسکان برنامه اضافه کرده است،عروسکی که اوتیسم دارد.

🔸سسامی استریت که یک برنامه‌ی مشهور و پربیننده‌ی عروسکی در آمریکا است، شخصیت تازه‌ای به نام «جولیا» با موی درخشان قرمز را به فهرست عروسکان برنامه اضافه کرده است،عروسکی که اوتیسم دارد. اوتیسم اختلال رشد یا به عبارتی درخودماندگی است که از کودکی شروع می‌شود و باعث اختلال در ایجاد ارتباطات و وابستگی‌های شخصی می‌شود و درک ریزه‌کاری‌های زبانی و ساختار‌های انتزاعی را دشوار می‌کند. اوتیسم فقط یک حالت نیست و انواع و درجه‌های مختلفی دارد و به همین دلیل به عنوان یک طیف تشریح می‌شود. علائم این اختلال در سال‌های اول عمر بروز می كند و علت اصلی آن ناشناخته است. این اختلال در پسران شایع‌تر از دختران است. این اختلال بر رشد طبیعی مغز در حیطه‌ی تعاملات اجتماعی و مهارت های ارتباطی تأثیر می گذارد.

🔸جولیا قبل از این در کتاب‌های سسامی استریت معرفی شده بود، اما این اولین باری است که در برنامه‌ی تلویزیونی، که فصل چهل و هفتم خود را در آوریل شروع می‌کند، حضور خواهد داشت.

🔸کارگاه سسامی، سازمان غیر‌انتفاعی آموزشی که تهیه‌کننده‌ی برنامه‌ی سسامی استریت است، دو سال پیش اعلام کرده بود که جولیا در روند کمپین «سسامی استریت و اوتیسم: همه کودکان شگفت انگیزند» به بقیه شخصیت‌های این برنامه در کتاب‌ها و بازی‌های کامپیوتری ملحق خواهد شد. به گفته این سازمان، جولیا که «کارهاش کمی متفاوت است» قسمتی از کمپینی برای ننگ‌زادیی از اوتیسم در جامعه است.

ادامه مطلب  Chahar Bagh Chahar Bat Chahar Maha | Va Bakhtiari | گفتاردرمانی

🔸به گفته جینت بتانکورت، نایب رئیس برنامه‌های اجتماعی کارگاه سسامی، با این‌که به نظر می‌آید که شخصیت جولیا به راحتی سر هم شده است، در واقعیت او نتیجه‌ی سال‌ها مشاوره و هم‌‌کاری با سازمان‌ها و جامعه‌شناسان و متخصصان اوتیسم است.

🔸خانم بتانکورت افزوده است که «در ایالات متحده از هر ۶۸ بچه، یکی در گستره‌ی اوتیسم قرار دارد» و «قصد ما افزایش آگاهی و کاهش احساس ننگ در این زمینه است. ما می‌خواهیم برای کودکان و اطرافیانشان الگو‌یی برای درگیری با اوتیسم ارائه کنیم که زیربنایش نکات قوت مشترک در همه کودکان است.»
برگرفته از سایت پرتو
#اوتیسم #فرزند_پروری

 

 

کلینیک توانبخشی اوتیسم چهارراه طالقانی-کوچه شهروز-کوچه شهید میرزایی     کلینیک توانبخشی اوتیسم بلوار ۳۸ متری نبوت (ضلع جنوبی)     کلینیک توانبخشی اوتیسم کوی کارمندان شمالی- ابوریحان پنجم     کلینیک توانبخشی اوتیسم جهانشهر- انتهای بلوار مولانا به سمت جمهوری     کلینیک توانبخشی اوتیسم جهانشهر- بلوار مولانا     کلینیک توانبخشی اوتیسم میدان جمهوری- جمهوری شمالی- پایین تر از کانون مهندسین     کلینیک توانبخشی اوتیسم بلوار بهشتی-نبش غربی خیابان کسری     کلینیک توانبخشی اوتیسم بلوار جمهوری     کلینیک توانبخشی اوتیسم جهانشهر-ضلع غربی بلوار جمهوری     کلینیک توانبخشی اوتیسم جهانشهر- ضلع غربی بلوار ماهان     کلینیک توانبخشی اوتیسم چهار راه طالقانی     کلینیک توانبخشی اوتیسم زمینهای خانم انصاری- بازار والفجر     کلینیک توانبخشی اوتیسم زمینهای دانشکده کشاورزی     کلینیک توانبخشی اوتیسم کوی کارمندان جنوبی- ولیعصر ۵-روبروی فروشگاه اتکا     کلینیک توانبخشی اوتیسم چهارصد دستگاه- جنب استخر دانش     کلینیک توانبخشی اوتیسم بلوار سرداران- مقابل خدمات شهری منطقه ۹     کلینیک توانبخشی اوتیسم کوی کارمندان جنوبی-

Related posts