بهترین مرکز نوروفیدبک در کرج:سردرد در کودکان نشانه چیست

آموزش گفتار درمانی , بهترین کرج گفتار درمانی بزرگسالان , بهترین کرج گفتار درمانی در منزل , بهترین کرج گفتار درمانی کودکان در منزل , بهترین کرج کلینیک گفتار درمانی , بهترین کرج گفتاردرمانی کودکان , بهترین کرج گفتار

بهترین مرکز نوروفیدبک در کرج:سردرد در کودکان نشانه چیست

سردرد در کودکان می تواند از هر سنی شروع شود، حتی دو سالگی ، که در این سن کودک می تواند درد را ابراز کند.
سردرد در کودکان نشانه چیست؟

با مجله دلگرمهمراه باشید تا شما را با دلیل سردرد در کودکان آشنا کنیم

در بیشتر موارد سردرد های کودکان ما، علل خیلی ساده ای دارد. مثل مواقعی که شب دیر می خوابند یا این که در طول روز، مدت زمان طولانی ای را زیر نور آفتاب هستند و بازی می کنند و یا این که یک ضربه خیلی خفیف و کم به سرشان خورده باشد.

اما در بعضی از مواقع بعضی از سردردهای کودکان مدت زمان زیادی طول می کشد و می تواند خبر از مشکلی حاد باشد. آن چه که مهم است این است که کدام سردرد گذراست و کدام سردرد از اهمیت خاصی برخوردار است و باید به آن اهمیت بدهند و به سراغ درمان آن بروند.

divider

اگر فرزندمان سردرد داشت چه کنیم؟

اولا باید دقت کنید این سردرد چه موقع اتفاق می افتد. بعضی کودکان در طول روز مشکلی ندارند و پس از خوابیدن، هنگام نیمه شب با گریه و فریاد از خواب بیدار می شوند و می گویند سرم درد می کند. این مورد یک مورد اورژانسی محسوب می شود و حتما باید به پزشک کودکان و ترجیحا متخصص مغز و اعصاب کودکان مراجعه شود تا معاینه شود و آزمایش هایی مانند سی تی اسکن و ام آر آی بر روی او انجام شود.

بعضی از کودکان صبح ها از خواب بیدار می شوند و از سردرد گله می کنند، در عین حال حالت تهوع و سرگیجه دارند، استفراغ می کنند و پس از استفراغ سردرد خوب می شود اما در روز های دیگر این درد ها تکرار می شوند. این مورد هم جزو موارد اورژانسی هست که باید سریع تر به پزشک مراجعه شود. گاهی سردرد ها خفیف است، بعضی کودکان در روز بدون سردرد به مدرسه می روند و پس از بازگشت خبر از سردردشان می دهند.

ادامه مطلب  Fordo Foroon Abad city Foshkour | گفتاردرمانی

انواع سردرد کودکان

  1. سردرد های میگرنی
  2. سردرد های تنشی

سردرد های تنشی

درباره سردرد های تنشی و سردرد های هیجانی، کودکانی هستند که محیط پر تنشی دارند، پدر و مادر با یکدیگر درگیر هستند، یا مشکل مالی مهمی برایشان پیش آمده که باعث ایجاد محیط پر تنش برای کودکان شده است.

توصیهما این است که وقتی مشکلات مهمی برایتان پیش می آید، آن ها را به کودکان منتقل نکنید. برای این که کودکان تحمل این تنش ها را ندارند. پ این موارد می تواند باعث ایجاد سردرد ها در کودکان شود. اگر عامل تنش زای بیرونی در کودکان وجود نداشت، عامل ممکن است درونی باشد. کودکی که اضطراب و افسردگی دارد، به هر حال با اختلالات مختلف روانپزشکی ممکن است این را به صورت سردرد بروز دهد.

در این شرایط ممکن است کودک کار های عادی و روزمره را انجام دهد ولی مدام از سردرد گله و شکایت کند. در این حالت بهتر است کودک حتما به متخصصین مغز و اعصاب مراجعه کند و اگر مشکلی بود حتما به رواپزشک یا روانشناس مراجعه کنند.

سردرد های میگرنی

سردردهای میگرنی، سردردهای ارثی هستند که از طریق پدری یا در بیشتر موارد از سمت مادری به ارث می رسد. این بیماری ممکن است در کسانی از فامیل کودک وجود داشته باشد. ممکن است اقوام میگرن داشته باشند ولی از میگرن خود خبر نداشته باشند. میگرن می تواند از سنین کودکی بروز کنند.

تفاوت میگرن کودکان با بزرگسالان

  • میگرن کودکان به صورت دوره ای اتفاق می افتد
  • ماهی دو تا سه بار در ماه درکودکان و دو تا سه بار در هفته در بزرگسالان
  • سردرد ها معمولا در بزرگسالان در یک نیمکره سر هستند ولی در کودکان بیشتر در ناحیه پیشانی
  • در بزرگسالان بیشتر ضربان دار هستند در کودک ممکن است ضربان دار نباشد و ممکن است نور و صدا کودک را آزار دهد.
ادامه مطلب  بهترین و تخصصی ترین توان بخشی در کرج:چگونه گل مژه را از بین ببریم؟

چه موقع سردرد کودک تشدید میشود؟

در مواردی که کودک خسته می شود این سردرد ها شدید تر می شوند و ممکن است هر روز یا هفته ای 4 تا 5 بار اتفاق بیفتد، این زمان است که بیماری نیاز به درمان دارد. بنابراین اگر کودک ما سردرد میگرنی دارد، اگر هفته ای یک بار یا کمتر است با پرهیز از خستگی، بی خوابی، گرسنگی و محیط آرام درمان می شوند. اما اگر این مسائلی را که گفتیم رعایت کردید و باز هم سردرد کودکتان زیاد بود، حتما باید چند ماهی با داروهای ضد میگرنی درمان شود.

به طور کلی اگر سردرد در طی بیماری هایی مانند سرماخوردگی باشد، با درمان بیماری سردرد هم خوب می شود. اما اگر سردرد مزمن باشد بهتر است حتما به دکتر مراجعه شود. اگر کودک شما از سردرد های شدید گلایه مند است و هنگام سردرد دچار ضعف بینایی می شود، گهگاهی حالت تهوع و استفراغ دارد، دچار اختلالات حسی حرکتی می شود، تمایلی به فعالیت روزانه ندارد، همه این ها می تواند علائم خطرناکی باشد که لازم است کودکتان را به یک پزشک متخصص نشان دهید.

تهیه شده مجله دلگرم

مرضیه ملایری

 

اشعار ولادت حضرت محمد و امام جعفر صادق | نوحه زیبا تبریک ولادت حضرت رسول اکرم (ص) اشعار ولادت حضرت محمد و امام جعفر صادق | نوحه زیبا تبریک ولادت حضرت رسول اکرم (ص)عکس هایی از سریال بی قرار + اسامی

 

otkaraj.ir

pff-rhs.ir

pooyesh-dar-goftardarmani-karaj.ir

pooyesh-dar-kardarmani-karaj.ir

siavash-ataee.ir

slpkaraj.ir

Related posts