بهترین و تخصصی ترین توان بخشی در کرج:سیاه دانه چه خاصیتی دارد؟

بهترین و تخصصی ترین توان بخشی در کرج:سیاه دانه چه خاصیتی دارد؟

http://behtarinealborz.ir

10 مورد از مزایای سیاه دانه برای سلامتخواص سیاه دانه nigella-sativaهان.

به احتمال زیاد قبلا در مورد سیاه دانه مواردی را شنیده اید. این ماده نام های مختلفی دارد اما اصلا مهم نیست آن را با چه نامی بشناسید. مهم این است که بدانید سیاه دانه مزایای زیادی برای سلامتی شما دارد.

از نابود کردن باکتری های مضر گرفته تا تولید دوباره بافت ها و سلول های بدن، سیاه دانه بسیار موثر و مفید خواهد بود. در این مقاله قصد داریم به همین موضوع بپردازیم:

  1. دیابت نوع ۲: محققان دریافته اند که تنها دو گرم از سیاه دانه در روز می تواند مقاومت به انسولین را کاهش دهد و عملکرد سلول های بتا در پانکراس را بیشتر نماید.
  2. بیماری صرع: مطالعات انجام شده نشان می دهد که سیاه دانه در کاهش تکرار تشنج در کودکانی که به درمان های مختلف مقاومت کرده اند موثر خواهد بود. سیاه دانه دارای خواص ضد تشنجی است.
  3. سرطان روده: سیاه دانه در مطالعات سلولی خاصیت ضد سرطانی از خود نشان داده است. این ماده می تواند از رشد سلول های سرطانی در روده جلوگیری کند. در یکی از مطالعات انجام شده بر روی حیوانات نشان داده شده است که این دانه ها می توانند با سرطان روده مبارزه کنند و عوارض جانبی زیادی در پی نداشته باشند.
  4. MRSA: یکی از عفونت های باکتریایی مقاوم به آنتی بیوتیک با نام MRSA به درمان با سیاه دانه پاسخ خوبی داده است.
  5. محافظت در برابر اسیب حملات قلبی: عصاره سیاه دانه خاصیت مراقبت کننده از قلب دارد و می تواند آسیب ناشی از حملات قلبی را کاهش دهد
  6. سرطان سینه: مطالعات اندک انجام شده نشان داده است که عصاره سیاه دانه رشد تومورهای سرطان سینه را کاهش می دهد.
  7. سرطان مغز: مطالعه منتشر شده در مجله PLoS One نشان می دهد که thymoquinone موجود در سیاه دانه می تواند مرگ سلول های گلیوبلاستوم را تحریک کند. گلیوبلاستوم یکی از تهاجمی ترین نوع تومورهای مغزی است.
  8. سرطان خون: یکی از ترکیبات سیاه دانه به نام thymoquinone می تواند آپوپتوز در سلول های سرطانی را تحریک کند
  9. اسیب مغزی ناشی از سرب: مطالعه منتشر شده در Experimental and Toxicologic Pathology نشان می دهد که سیاه دانه قادر است آسیب ناشی از مسمومیت سرب به مغز را کاهش داده و برعکس کند.
  10. سرطان دهان: محققان دریافته اند که thymoquinone موجود در سیاه دانه می تواند آپوپتوز سلولی در سلول های سرطان دهان را تحریک کند.گلها- انتهای خیابان یاسمن    کلینیک صوت و بلع دهقان ویلای اول- خیابان نهم    کلینیک صوت و بلع بلوار ۴۵متری گلشهر-ضلع شمالی خیابان اخترشرقی    کلینیک صوت و بلع دهقان ویلای دوم- انتهای خیابان یاس    کلینیک صوت و بلع سه راه رجایی شهر- انتهای خیابان میثم ۷    کلینیک صوت و بلع  دهقان ویلای اول- انتهای خیابان سرتیپ نیاکی- بعد از میدان دهقان ویلا    کلینیک صوت و بلع خیابان درختی- خیابان شهید حیدری- تقاطع بلوار انوشیروان- ضلع جنوب غربی چهارراه    کلینیک صوت و بلع خیابان درختی- ضلع شمالخیابان درختی- ابتدای خیابان عطار    کلینیک صوت و بلع حصارک پایین – حدفاصل 
ادامه مطلب  رابطه ی شاخص خستگی صوتی با شاخص شدت بدآوایی در اساتید دانشگاه|گفتار توان گستر عظیمیه

Related posts

مشاوره رایگان ساعت14تا20