بهترین کلینیک توانبخشی در کرج:راههای جلوگیری از سکته مغزی

آموزش گفتار درمانی , بهترین کرج گفتار درمانی بزرگسالان , بهترین کرج گفتار درمانی در منزل , بهترین کرج گفتار

بهترین کلینیک توانبخشی در کرج:راههای جلوگیری از سکته مغزی

اگر سبک زندگی شما به مانند اکثر مردم مملو از غذاهای ناسالم و آمیخته با یکجانشینی است بهتر است خودتان را برای مشکلات مربوط به سلامتی آماده کنید چراکه انواع بیماری در کمین این سبک زندگی است.

به گزارش آلامتو  به نقل از دکتر کرمانی؛ در سال 2013 دچار یک سکته مغزی خفیف شدم. هیچ چیزی درباره سکته مغزی نمی دانستم و اینکه زندگیم به عنوان مادر یک دختر 5 ساله و یک پسر 2 ساله، چه شکلی به خود می گیرد وحشت زده ام می کرد. دچار سکته مغزی شدن خود به تنهایی شوکه کننده بود. از بالا تا پایین قسمت چپ بدنم دردی را حس کردم که با سرعت حرکت می کرد، سردردی با فشار فوق العاده بالا و از دست دادن کنترل پای چپم را تجربه کردم. با اصرار پزشک معالجم به اورژانس منتقل شدم و در آنجا تشخیص داده شد دچار سکته مغزی ایسکمیک شده ام.

بعد از اینکه در بیمارستان بستری شدم پزشکان گفتند که می توانم به مدت پنج هفته در همان بیمارستان و یا در بیمارستان توانبخشی بستری شوم. آنها بر این باور بودند که آموزش حرکت دادن پای چپ به مغزم نیاز به مدت زمان زیادی دارد. این خبر برایم بسیار سنگین و ویران کننده بود. خوشبختانه روز بعد توانستم قدرت حرکت پای چپم را دوباره بدست بیاورم و چهار روز بعد از بیمارستان مرخص شدم. پزشکان، این ریکاوری سریع را به وضعیت فیزیکی مناسبی که داشتم نسبت دادند.

هرگز نمی دانستم در خطر سکته مغزی قرار دارم

بعد از کلی آزمایش، مشخص شد علت سکته مغزی من به خاطر سوراخ کوچکی در قلبم به نام فورامن اوال است که با اختلال خونی به نام فاکتور V لیدن ترکیب شده است. این اختلال خونی احتمال لخته شدن خون را افزایش می دهد و به همین دلیل ممکن است باعث ایجاد لخته های کوچک خون نزدیک قلب شود. یکی از این لخته های کوچک به واسطه سوراخ کوچکی که در قلبم داشتم به مغزم منتقل شده بود. من حتی نمی دانستم که شرایط سکته مغزی را داشته ام. با فهمیدن این موضوع حالا می توانم از سکته های مغزی آتی پیشگیری کنم. هر روز آسپرین مصرف می کنم و همچنین قلبم را برای بستن آن سوراخ کوچک جراحی کردم. این دو گام به همراه پیگیری سبک زندگی سالم، بهترین دفاعم در برابر مشکلات آینده بود. برای پیشگیری از یک سکته مغزیدیگر من این کارها را در اولویت قرار داده ام:

ادامه مطلب  اعتبارات پروژه هاي عمراني دانشگاه در سال ۸۹اعلام شد.

1. آب بدن خود را تامین کنید.

تامین آب بدن برای سلامت کلی بدن مهم است اما اگر از اختلالات خونی رنج می برید و یا مستعد ساخت لخته خونی هستید، این کار ضرورت بیشتری پیدا می کند. به همین خاطر من سعی می کنم روزانه به اندازه نیاز بدنم ( حدود 8 لیوان آب ) آب بنوشم و در روزهایی که زیاد عرق کرده ام و یا ورزش می کنم میزان مصرف آب خود را افزایش می دهم.

2. فعال بمانید.

من تمرین های هوازی و قدرتی ( مانند تمرین با وزنه سبک ) را با ورزش های کششی و آرامش بخش مانند یوگا و مدیتیشن متعادل کرده ام. مزیت ورزش هوازی این است که قلب را سالم نگه می دارد، باعث می شود خون کمتر در معرض لخته شدن قرار بگیرد، فشار خونتان را کاهش و میزان کلسترول خوب بدن را افزایش می دهد. تمرینات قدرتی، یوگا و مدیتیشن مرا قوی نگه می دارند و کمک می کنند بتوانم عضله سازی کنم، استرسم را کنترل کنم و تمرکز حواس بیشتری داشته باشم.

3. آگاهانه غذا بخورید.

بعد از سکته مغزی، آگاهی و دانشم درباره غذاها را افزایش دادم. حالا سبک زندگیم بیشتر روی مصرف مواد مغذی و غذاهایی است که پایه گیاهی دارند. حالا دیگر سعی می کنم از مواد نگه دارنده، لبنیات و غذاهای سرشار از سدیم پرهیز کنم. ذهنیتم درباره برنامه غذایی را به دیدگاهی متعادل و بلندمدت از سلامتی بدل کردم. هرچه دانشم را درباره اینکه چه غذاهایی را باید وارد بدنم کنم بالاتر می برم انتخاب ها نیز برایم ساده تر می شود.

ادامه مطلب  باکلوفن|فرهنگ دارویی موثر در مداخلات گفتاردرمانی-کاردرمانی-گفتار توان گستر شاهین ویلا09121623463
مقاله مرتبط: پیشگیری از سکته مغزی

4. کنترل التهاب

التهاب مزمن در بدن، خطر بیماری های قلبی و سکته مغزی را افزایش می دهد. تشخیص سطح التهاب بدن پیچیده است و شاید به آزمایش های پزشکی ویژه ای نیاز داشته باشد. من به یک متخصص پزشکی کاربردی مراجعه کردم و او با آزمایش خون، سطح عوامل التهابی در بدنم را سنجید. حالا که تمام آزمایشات خونم را کامل کردم، برای خود برنامه ای شخصی دارم که شامل دریافت ویتامین B، خوردن غذاهای سرشار از امگا 3، افزایش دریافت آنتی اکسیدان و پرهیز از غذاهایی خاص که باعث افزایش التهاب در بدن می شوند است.

5. سلامت خود را نظارت کنید.

در میان تمام چیزهایی که آموختم، این بسیار مهم است که درباره سلامت خود هوشیار باشید. فشار خون بالا و کلسترول بالا به سادگی می توانند غیر قابل تشخیص باقی بمانند – مخصوصا اگر جوان باشید و ظاهری سالم داشته باشید. یکی از راه های کاهش خطر سکته مغزی و بیماری های قلبی عروقی این است که مرتب فشار خون، کلسترول و قند خونتان را چک کنید. این کار می تواند خیلی کمکتان کند و هرگز هم برای شروعش دیر نیست.

میزان التهابی که امروز می سنجید می تواند پایه تان باشد، با راهنما قرار دادن آن می توانید تصمیمات مهمی درباره سلامت خود در آینده بگیرید. برای مثال آزمایش خونی که مقداری افزایش در فشار خون یا کلسترولتان نشان دهد را، می توانید با تغییر سالم در عادات غذایی و سبک زندگی کاهش دهید. وقتی خود را مرتب چک می کنید و نکات پزشکی را در دستور کار قرار می دهید دیگر لازم نیست که سال ها منتظر بمانید تا متوجه شوید مشکل فشار خون یا کلسترول بالا دارید. دانستن سطح سلامت کمک می کند خیلی سریع تغییرات را تشخیص دهید و از بروز هرگونه بیماری قلبی و سکته های مغزی تا جای ممکن پیشگیری نمایید.

ادامه مطلب  تخصصی ترین گفتار درمانی در کرج: بهترین کلینیکهای گفتاردرمانی استان آذربایجان شرقی

بعد از مطالعه فراوان و تجربه ای که خودم داشته ام این را می دانم که تقریبا می توان از 80 درصدبیماری های قلبی و سکته های مغزی با پیروی از سبک زندگی سالم – که در موارد بالا به آنها اشاره شد – پیشگیری کرد.

مقاله ای که خواندید کاری بود از جسیکا دیاز، نویسنده و سخنران الهام بخش که این اتفاق، واقعا برای خودش افتاده است.

بهترین کلینیکهای گفتاردرمانی  بخش‌های مرکزی

بهترین کلینیکهای گفتاردرمانی  چندار

بهترین کلینیکهای گفتاردرمانی  چهارباغ

بهترین کلینیکهای گفتاردرمانی  شهرستان نظرآباد

بهترین کلینیکهای گفتاردرمانی  شهر نظرآباد

بهترین کلینیکهای گفتاردرمانی  بخش‌های مرکزی

بهترین کلینیکهای گفتاردرمانی  تنکمان

آموزش گفتار درمانی , بهترین کرج  گفتار درمانی بزرگسالان , بهترین کرج   گفتار درمانی در منزل , بهترین کرج  گفتار درمانی کودکان در منزل , بهترین کرج  کلینیک گفتار درمانی , بهترین کرج  گفتاردرمانی کودکان , بهترین کرج  گفتار درمانی چیست , بهترین کرج  رشته گفتار درمانی , بهترین کرج  مراكز گفتار درماني شرق تهران , بهترین کرج  گفتار درمان خوب در تهران , بهترین کرج  دکتر هوشنگ دادگر , بهترین کرج  مراکز گفتار درمانی دولتی , بهترین کرج  مراکز گفتاردرمانی در جنوب تهران , بهترین کرج  بهترین متخصص گفتار درمانی در تهران , بهترین کرج  مراکز گفتار درمانی در غرب تهران , بهترین کرج  مراکز گفتار درمانی در کرج , بهترین کرج  بهترین گفتاردرمانی در کرج , بهترین کرج  گفتاردرمانی کودکان در کرج , بهترین کرج  ادرس گفتاردرمانی در کرج , بهترین کرج  درمان لکنت زبان در کرج , بهترین کرج  گفتار درمانی بزرگسالان در کرج , بهترین کرج  درمان لکنت در کرج , بهترین کرج  مطب گفتاردرمانی در کرج , بهترین کرج  فهرست گفتاردرمانی کرج , بهترین کرج  درمان تلفظ در کرج , بهترین کرج  بهترین کاردرمانی در کرج , بهترین کرج  گفتاردرمانی کرج , بهترین کرج  کاردرمانی البرز , بهترین کرج  کلینیک کاردرمانی در کرج , بهترین کرج  مراکز توانبخشی کرج , بهترین کرج  کاردرمانی سینا , بهترین کرج  مراکز کاردرمانی کرج , بهترین کرج  گفتاردرمانی کودکان در کرج , بهترین کرج  ادرس گفتاردرمانی در کرج, بهترین کرج  بازار کار کاردرمانی , بهترین کرج  کاردرمانی در منزل , بهترین کرج کاردرمانی کودکان , بهترین کرج  رتبه لازم برای کاردرمانی , بهترین کرج  مرکز کاردرمانی , بهترین کرج  رشته کاردرمانی چیست؟ , بهترین کرج  کاردرمانی غرب تهران , بهترین کرج  کاردرمانی جسمی

ادامه مطلب  گرفتگی کمر به چه صورت رخ می‌دهد، درمانهای خانگی و طبی آن چیست؟|گفتاردرمانی حرفه ایی در آبیک 09121623463

Related posts