بهترین کلینیک توانبخشی در کرج: راه های تقویت مغز و افزایش قدرت ذهن

آموزش گفتار درمانی , بهترین کرج گفتار درمانی بزرگسالان , بهترین کرج گفتار درمانی در منزل , بهترین کرج گفتار درمانی کودکان در منزل , بهترین کرج کلینیک گفتار درمانی , بهترین کرج گفتاردرمانی کودکان , بهترین کرج گفتار درمانی چیست , بهترین کرج رشته گفتار درمانی , بهترین کرج مراكز گفتار درماني شرق تهران , بهترین کرج گفتار درمان خوب در تهران , بهترین کرج دکتر هوشنگ دادگر , بهترین کرج مراکز گفتار درمانی دولتی , بهترین کرج مراکز گفتاردرمانی در جنوب تهران , بهترین کرج بهترین متخصص گفتار درمانی در تهران , بهترین کرج مراکز گفتار درمانی در غرب تهران , بهترین کرج مراکز گفتار درمانی در کرج , بهترین کرج بهترین گفتاردرمانی در کرج , بهترین کرج گفتاردرمانی کودکان در کرج , بهترین کرج ادرس گفتاردرمانی در کرج , بهترین کرج درمان لکنت زبان در کرج , بهترین کرج گفتار درمانی بزرگسالان در کرج , بهترین کرج درمان لکنت در کرج , بهترین کرج مطب گفتاردرمانی در کرج , بهترین کرج فهرست گفتاردرمانی کرج , بهترین کرج درمان تلفظ در کرج , بهترین کرج بهترین کاردرمانی در کرج , بهترین کرج گفتاردرمانی کرج , بهترین کرج کاردرمانی البرز , بهترین کرج کلینیک کاردرمانی در کرج , بهترین کرج مراکز توانبخشی کرج , بهترین کرج کاردرمانی سینا , بهترین کرج مراکز کاردرمانی کرج , بهترین کرج گفتاردرمانی کودکان در کرج , بهترین کرج ادرس گفتاردرمانی در کرج, بهترین کرج بازار کار کاردرمانی , بهترین کرج کاردرمانی در منزل , بهترین کرج کاردرمانی کودکان , بهترین کرج رتبه لازم برای کاردرمانی , بهترین کرج مرکز کاردرمانی , بهترین کرج رشته کاردرمانی چیست؟ , بهترین کرج کاردرمانی غرب تهران , بهترین کرج کاردرمانی جسمی

بهترین کلینیک توانبخشی در کرج: راه های تقویت مغز و افزایش قدرت ذهن

اصلا مهم نیست چقدر باهوش هستید یا چه تحصیلاتی دارید. شما می توانید در طول زندگی خود ذهن و حافظه خود را بهبود ببخشید. تقویت قدرت ذهن به معنای مطالعه سخت یا خواندن کتاب های بسیار نیست. ترفندها، تکنیک ها ، عادت ها و نیز تغییر در سبک زندگی و رژیم غذایی می تواند در این شرایط به شما کمک کند.

در این مقاله قصد داریم 10 مورد از بهترین روش های تقویت مغز را با هم مرور کنیم.

  1. داروهای هوشمند:

آیا پیر شدن به معنای بدتر شدن حافظه، کند شدن واکنش ها یا تفکرات غیر عادی است؟ زمانی که فرد به سن 40 سالگی می رسد، ممکن است تغییراتی را در توانایی های ذهنی خود مشاهده نماید. این آغاز زوال تدریجی است که ممکن است در بیشتر افراد دیده شود.

خوب حالا سوال اینجاست که ایا می توان چنین شرایطی را معکوس کرد؟ کندتر نمود یا جلوی آن را گرفت؟ داروهای اندکی که می توانند چنین کاری برای شما انجام دهند به عنوان داروهای بهبود شناخت در بازار موجودند. شاید بتوان گفت یکی از بهترین گزینه های موجود مدافینیل است.

این دارو که برای درمان نارکولپسی (شرایطی که در آن فرد به طور ناگهانی به خواب می رود) مورد استفاده قرار می گیرد اما می تواند در سایر افراد سالم نیز اثر قابل توجهی داشته باشد. مدافینیل می تواند فرد را برای 90 ساعت هوشیار و بیدار نگه دارد و هیچ کدام از عوارض بدی که آمفتامین یا حتی قهوه بر روی تمرکز ایجاد می کند را نخواهد داشت. در حقیقت، به کمک دارویی همچون مدافینیل، افرادی که دچار کمبود خواب هستند می توانند حتی بهتر از قبل کارهای خود را انجام دهند.

ادامه مطلب  توانبخشی تخصصی سیاوش عطایی:غذای کالری منفی چیست؟

تحقیقات نظامی نشان می دهد افراد می توانند به مدت 40 ساعت بیدار بمانند، 8 ساعت به طور طبیعی بخوابند و سپس بدون اثرات غیر عادی بیدار بمانند.

این موضوع نشان می دهد بیشتر مدافینیل های تجویزی تنها برای افراد نارکولپسی انجام نمی شود بلکه افرادی که می خواهند بیدار بمانند نیز با تجویز پزشک می توانند از این دارو استفاده کنند. به طور مشابه، افراد از ریتالین به خاطر ایجاد تمرکز قوی در فصل امتحانات یا کارهای دشوار استفاده می کنند.

خط دارویی با ترکیبات امیدوار کننده ای پر شده است. داروهایی که بر روی گیرنده های نیکوتینی عمل می کنند. برخی از داروها به طور خاص برای تقویت حافظه طراحی شده اند. بیشتر این داروها قابل اطمینان نیستند.

اگر به دنبال درمان دارویی برای تقویت حافظه خود هستید باید با یک پزشک متخصص مشورت نمایید.

بهترین مواد غذایی برای افزایش قدرت مغز

بهترین مواد غذایی برای افزایش قدرت مغز

پیشنهاد امروز

مردان از چه زنانی لذت می برند؟

  1. غذاهایی برای تفکر:

شما همان چیزی می شوید که می خورید. این موضوع بر روی مغزتان نیز اثر می گذارد. خوب حالا سوال اینجاست که رژیم غذایی چگونه می تواند بر روی مغز و حافظه اثر بگذارد؟ مغز شما یکی از اندام های عالی در بدن است که به رژیم غذایی خاصی نیاز دارد. به همین خاطر غذاهایی که در طول روز مصرف می کنید می تواند بر روی تفکرات شما اثر بگذارد.

اگر به صنعت مکمل های غذایی اعتقاد داشته باشید با ترکیبی از قرص های موجود ممکن است انیشتین بعدی این دوره شما باشید! اما این موضوع آنقدرها که شما فکر می کنید ساده نیست.

ادامه مطلب  بابیتی

رژیم غذایی درست می تواند تاثیرات زیادی بر روی مغز شما داشته باشد. خوب اول از هر کاری باید صبحانه خود را تنظیم کنید. مغز با جریان ثابتی از گلوکز می تواند سوخت و انرژی مورد نیاز خود را برای انجام فعالیت های مختلف به دست آورد.

مطالعات مختلف نشان می دهد که نخوردن وعده غذایی صبحانه ، عملکرد افراد در مدرسه یا سر کار را کاهش می دهد. اما این موضوع به سادگی مصرف چند کالری نیست.

بر اساس تحقیقی که در سال 2003 منتشر شد، کودکانی که از نوشیدنی های شکر دار و تنقلات برای صبحانه استفاده کرده بودند در تست حافظه و تمرکز همانند یک فرد 70 ساله عملکرد داشتند. به همین خاطر مصرف غذاهای سالم باید مدنظر قرار گیرد. استفاده از حبوبات بر روی نان تست می تواند ترکیب بهتری باشد.

نان تست به تنهایی نمره تست های شناختی مختلف در کودکان را افزایش می دهد. صبحانه ای که پروتئین بالایی دارد و به همراه حبوبات مصرف می شود کارکرد بهتری خواهد داشت. همانطور که می دانید حبوبات منبع خوبی از فیبر هستند. مطالعات مختلف ارتباطی را بین رژیم غذایی با فیبر بالا و شناخت بهبود یافته پیدا کرده اند.

اگر نمی توانید در وعده صبحانه از حبوبات استفاده کنید مصرف نان تست یا نان معمولی سبوس دار بهترین گزینه خواهد بود. عصاره مخمر با ویتامین B زیادی همراه است و می تواند قدرت مغز را افزایش دهد. شاید بتوان گفت انتخاب هوشمندانه برای نهار، املت به همراه سالاد است.

تخم مرغ غنی از کولین است و بدن از آن برای تولید انتقال دهنده عصبی استیل کولین استفاده می کند. محققان دانشگاه بوستون دریافتند زمانی که بزرگسالان جوان سالم داروی scopolamine مصرف می کنند(که گیرنده استیل کولین را مسدود می سازد) توانایی آن ها برای به خاطر آوردن جفت کلمات کاهش پیدا می کند.

ادامه مطلب  کلینیک درمان اختلالات یادگیری کرج مهرشهر خیابان شهرداری فرعی۳۰۷ – سیستم آموزش آنلاین گروه آموزشی گفتار توان گستر

سطح پایین استیل کولین با بیماری آلزایمر نیز مرتبط است. برخی از مطالعات نشان می دهد افزایش مصرف غذاهایی که تولید این ماده را بیشتر می کنند باعث کندتر شدن زوال حافظه می شود.

سالادی که سرشار از آنتی اکسیدان هاست(همچون بتا کاروتن، ویتامین C و E) می تواند به از بین رفتن رادیکال های آزاد و اسیب ناشی از آن ها کمک کند. محققان دانشگاه کالیفرنیا در یکی از مطالعات خود دریافتند رژیم غذایی با آنتی اکسیدان بالا می تواند مهارت شناختی افراد را بهبود ببخشد. نهار خود را دسر ماست سرو کنید.

این موضوع بدین خاطر است که ماست در برگیرنده آمینواسید تیروزین است که برای تولید انتقال دهنده عصبی دوپامین و نورآدرنالین ضروری است. مطالعه انجام شده توسط آمریکا نشان می دهد تیروزین زمانی که فرد تحت فشار و استرس زیاد است کاهش پیدا می کند. در این شرایط استفاده از مکمل ها می تواند هوشیاری و حافظه فرد را بهبود ببخشد.

برای اینکه بتوانید سطح گلوکز خود را در سطح پایداری نگه دارید سعی کنید یک میان وعده مقوی در ساعت های میانی روز داشته باشید. فقط اطمینان حاصل کنید که از خوردن غذاهای فرآوری شده همچون کیک، بیسکوییت و آن هایی که اسید چرب اشباع دارند خودداری می کنند. این مواد غذایی تنها باعث چاق شدن شما می شوند و باعث ایجاد بیماری های مختلفی می گردند.

یکی از مطالعات انجام شده نشان می دهد موش هایی که تنقلات بیهوده مصرف کرده بودند نمی توانستند به راحتی برای مشکلات خود راه حلی پیدا کنند. به نظر می رسد برخی از اسیب ها ممکن است از طریق کلسترول و چربی های غیر مفیدی باشد که در این مواد غذایی یافت می شود.

ادامه مطلب  کلینیک درمان اختلالات یادگیری کرج مهرشهر خیابان گلستان فرعی شرقی ۱۰۶ – سیستم آموزش آنلاین گروه آموزشی گفتار توان گستر

زمانی که محققان به این موش ها داروهایی برای کاهش سطح تری گلیسیرید را دادند، عملکرد حافظه آن ها بهبود پیدا کرد.60 درصد از مغز انسان از چربی تشکیل شده است به همین خاطر اگر چربی های اشباع شده آن را مسدود سازند مشکلاتی ممکن است ایجاد شود.

حالا سوال اینجاست که اگر نمی توان برای بهبود حافظه از چربی های اشباع استفاده کرد برای چرب نگه داشتن مغز از چه چیزی می توان بهره برد؟ خوب شواهد موجود نشان می دهد استفاده ازاسیدهای چرب امگا3 انتخاب بهتری است.

به عنوان مثال استفاده از ماهی می تواند ماده غذایی بهتری برای مغز شما باشد. این موضوع نه تنها به خاطر چرب کردن مغز بلکه به خاطر وجود DHA است که می تواند زوال عقل را کاهش دهد.

مطالعات موجود نشان می دهد موش های کهنسالی که رژیم غذایی سرشار از DHA داشتند، 70 درصد کمتر از سایر موش ها بیماری آلزایمر را توسعه داده بودند. در نهایت شما می توانید وعده غذایی خود را با میوه هایی همچون توت فرنگی و بلوبری کامل کنید. تغذیه موش ها با چنین میوه هایی توانست هماهنگی، تمرکز و حافظه کوتاه مدت آن ها را بهبود ببخشد.

مقاله مرتبط: غذاهای تقویت کننده مغز

تاثیر موسیقی بر شخصیت افراد

  1. اثر موزارت:

موسیقی ممکن است تفکر شما را تنظیم کند، اما شما نمی توانید ولوم صدا را بالا ببرید و انتظار داشته باشید که به یک نابغه تبدیل شوید.

یک دهه پیش فرانسیس راوشر، روانشناس دانشگاه ویسکانسین در اوشش و همکارانش، با این کشف متوجه شدند که گوش دادن به موزارت، باعث بهبود روحیه ریاضی و فضایی مردم شده است. حتی موش های صحرایی پس از شنیدن موزارت، سریع تر و دقیق تر از قبل نسبت به صدای سفید یا موسیقی توسط فیلیپس گلاس، آهنگساز مینیمالیست، حرکت می کردند.

ادامه مطلب  کلینیک اختلالات یادگیری کودک در بلوار شهرداری 09121623463

سال گذشته، راوشر گزارش داد که حداقل برای موش صحرایی، سونات پیانوی موزارت، باعث تحریک فعالیت در سه ژن درگیر در سیگنالینگ سلول عصبی در مغز می شود.

به نظر می رسد این کار شبیه ترین راه برای تنظیم کردن دانش ذهنی شما باشد. اما قبل از خرید سی دی، باید اینکار را با احتیاط بیشتری انجام دهید. همه کسانی که به دنبال اثر موزارت هستند، اثر یکسانی دریافت نکرده اند. علاوه بر این، حامیان این روش فکر می کنند که موسیقی قدرت مغز را به سادگی افزایش می دهد زیرا باعث می شود که شنوندگان احساس راحتی کنند.

در واقع، یک مطالعه نشان داده است که گوش دادن به یک داستان باعث افزایش کارایی مشابه می شود. با اینحال موسیقی می تواند شما را هوشمندتر سازد اما متاسفانه انتخاب نوع موسیقی به هوشیاری زیادی نیاز دارد.

کودک شش ساله ای که درس موسیقی را فرا می گیرد در تست IQ دو یا سه نمره بیشتر از سایر افرادی که چنین تمریناتی را نگذرانده اند دریافت خواهد کرد. به همین ترتیب، راوشر متوجه شد که پس از دو سال تدریس درس های موسیقی، کودکان پیش دبستانی در آزمون های استدلال فضایی بهتر از کسانی بودند که درس های کامپیوتر را فرا گرفته بودند. ممکن است مهارت ها و درس های مرتبط با موسیقی طیف وسیعی از مهارت های ذهنی را تقویت کند.

همچنین بخوانید: فواید شگفت انگیز موسیقی
  1. اشتغال خوب:

کاری کنید که ذهنتان در مسیر درست و مناسب کار کند. اینکار می تواند برای ذهنتان بسیار مفید باشد. تا چند سال پیش ، بیشتر محققان بر این باور بودند که IQ افراد (سنجش تمامی مهارت های ذهنی همچون توانایی حل مشکل، حافظه و استدلال فضایی) بیشتر توسط ژنتیک تعیین می شود اما مطالعات اخیر نشان می دهد که عملکرد اساسی مغز به نام حافظه کاری می تواند اطلاعات عمومی را تحت الشعاع قرار دهد و این احتمال را ایجاد نماید که در صورت بهبود حافظه کاری، IQ نیز افزایش یابد.

ادامه مطلب  سفوتاکسیم|فرهنگ دارویی موثر در مداخلات گفتاردرمانی-کاردرمانی-گفتار توان گستر میدان اسبی 09121623463

بهتر است بدانید که حافظه کاری سیستم ذخیره سازی کوتاه مدت اطلاعات در مغز است. به عنوان مثال اگر بخواهید 73 – 6 + 7 را محاسبه کنید، حافظه کاری شما مراحل میانگین مورد نیاز برای یافتن پاسخ را محاسبه می کند. مقدار اطلاعاتی که حافظه کاری می تواند در خود نگه دارد به هوش عمومی وابسته است.

یکی از مطالعات انجام شده نشان می دهد سیستم عصبی که حافظه کاری را پایه گذاری می کنند در پاسخ به آموزش افزایش می یابد. با استفاده از اسکن مغزی رزونانس مغناطیسی (fMRI)، آنها فعالیت مغز بزرگسالان قبل و بعد از برنامه آموزشی حافظه کاری را اندازه گیری کردند که شامل وظایفی نظیر حفظ موقعیت های یک سری از نقاط در شبکه بود.

پس از پنج هفته آموزش، فعالیت مغز آنها در مناطق مرتبط با این نوع حافظه افزایش یافته بود. هنگامی که این گروه، کودکانی را که این گونه تمرینات ذهنی را تکمیل کرده بودند مورد بررسی قرار دادند، بهبود خوبی در توانایی های شناختی که در رابطه با آموزش نبود و پیشرفت هایی را در نمرات تست IQ از 8 درصد مشاهده کردند.

این یافته ها هنوز در مراحل اولیه قرار دارد اما Klingberg فکر می کند آموزش حافظه کار می تواندکلید باز کردن قدرت مغز باشد. او می گوید: “ژنتیک بسیار و همچنین دوره ابتدایی بارداری بسیار تعیین کننده است. ” ما هنوز نمی دانیم این شرایط چند درصد با آموزش بهبود پیدا می کند.

افزایش قدرت ذهن

  1. شگفتی های حافظه:

حافظه شما همانند یک الک عمل می کند؟ زیاد نگران نباشید. ادیتوریوم ها با 600 نفر پر می شوند. زمانی که سالن پر می شود هر کس نام خود را به شما می گوید. یک ساعت بعد از شما خواسته می شود نام آن ها را صدا بزنید. می توانید اینکار را بکنید؟ بیشتر ماها با شنیدن این سوال شوکه می شویم و نمی توانیم پاسخی به آن بدهیم اما شرایط ساده تر از آن چیزی است که شما فکر می کنید.

ادامه مطلب  الو دکتر لکنت در شاهین‌دژ

قبل از هر کاری باید همانند افرادی که به طور منظم بر روی حافظه خود کار می کنند رفتار کنید. شما می توانید از استراتژی های موجود برای مرتبط کردن موارد به هم استفاده کنید.

مثلا اگر می خواهید نام فردی را به خاطر بسپارید آن را به صورت یک شی مجسم کنید. بازیگران نیز از همین تکنیک استفاده می کنند. آن ها معنای احساسی را به چیزی که می گویند مرتبط می سازند. ما همیشه لحظه های احساسی و عاطفی را بهتر از موارد غیر عاطفی به خاطر می آوریم.

بازیگران حرفه ای کلمات را به حرکات خود پیوند می دهند. محققان دریافته اند دانش آموزانی که کلمات را به فعالیت هایی که از قبل آموخته اند مرتبط می کنند می توانند بعد از 5 دقیقه، 38 درصد از آن ها را دوباره به خاطر بیاورند.

این استراتژی در زندگی روزمره نیز اهمیت دارد. موارد ساده همچون قرار دادن کلید خودرو در یک مکان مشخص، نوشتن آن ها یا تصمیم گیری برای توجه به این موارد می تواند در نحوه حفظ اطلاعات به افراد کمک کند.

بهترین کلینیکهای گفتاردرمانی  استان فارس

بهترین کلینیکهای گفتاردرمانی  استان بوشهر

بهترین کلینیکهای گفتاردرمانی  استان چهارمحال و بختیاری

بهترین کلینیکهای گفتاردرمانی  استان هرمزگان

بهترین کلینیکهای گفتاردرمانی  استان کهگیلویه و بویراحمد

بهترین کلینیکهای گفتاردرمانی  تبریز

بهترین کلینیکهای گفتاردرمانی  استان آذربایجان شرقی

بهترین کلینیکهای گفتاردرمانی  استان آذربایجان غربی

آموزش گفتار درمانی , بهترین کرج  گفتار درمانی بزرگسالان , بهترین کرج   گفتار درمانی در منزل , بهترین کرج  گفتار درمانی کودکان در منزل , بهترین کرج  کلینیک گفتار درمانی , بهترین کرج  گفتاردرمانی کودکان , بهترین کرج  گفتار درمانی چیست , بهترین کرج  رشته گفتار درمانی , بهترین کرج  مراكز گفتار درماني شرق تهران , بهترین کرج  گفتار درمان خوب در تهران , بهترین کرج  دکتر هوشنگ دادگر , بهترین کرج  مراکز گفتار درمانی دولتی , بهترین کرج  مراکز گفتاردرمانی در جنوب تهران , بهترین کرج  بهترین متخصص گفتار درمانی در تهران , بهترین کرج  مراکز گفتار درمانی در غرب تهران , بهترین کرج  مراکز گفتار درمانی در کرج , بهترین کرج  بهترین گفتاردرمانی در کرج , بهترین کرج  گفتاردرمانی کودکان در کرج , بهترین کرج  ادرس گفتاردرمانی در کرج , بهترین کرج  درمان لکنت زبان در کرج , بهترین کرج  گفتار درمانی بزرگسالان در کرج , بهترین کرج  درمان لکنت در کرج , بهترین کرج  مطب گفتاردرمانی در کرج , بهترین کرج  فهرست گفتاردرمانی کرج , بهترین کرج  درمان تلفظ در کرج , بهترین کرج  بهترین کاردرمانی در کرج , بهترین کرج  گفتاردرمانی کرج , بهترین کرج  کاردرمانی البرز , بهترین کرج  کلینیک کاردرمانی در کرج , بهترین کرج  مراکز توانبخشی کرج , بهترین کرج  کاردرمانی سینا , بهترین کرج  مراکز کاردرمانی کرج , بهترین کرج  گفتاردرمانی کودکان در کرج , بهترین کرج  ادرس گفتاردرمانی در کرج, بهترین کرج  بازار کار کاردرمانی , بهترین کرج  کاردرمانی در منزل , بهترین کرج کاردرمانی کودکان , بهترین کرج  رتبه لازم برای کاردرمانی , بهترین کرج  مرکز کاردرمانی , بهترین کرج  رشته کاردرمانی چیست؟ , بهترین کرج  کاردرمانی غرب تهران , بهترین کرج  کاردرمانی جسمی

ادامه مطلب  کلینیک بازی درمانی با رویکرد توانبخشی موثر در درمان لکنت l 09121623463 شهرستان پیرانشهر

Related posts