تعرفه سال 97 کاردرمانی:هر آنچه که باید در رابطه با درد پشت سر بدانید را اینجا بخوانید!

آموزش گفتار درمانی , بهترین کرج گفتار درمانی بزرگسالان , بهترین کرج گفتار درمانی در منزل , بهترین کرج گفتار درمانی کودکان در منزل , بهترین کرج کلینیک گفتار درمانی , بهترین کرج گفتاردرمانی کودکان , بهترین کرج گفتار

تعرفه سال 97 کاردرمانی:هر آنچه که باید در رابطه با درد پشت سر بدانید را اینجا بخوانید!
سر درد سینوسی

سر درد سینوسی به خاطر مشکلات سینوس ها در داخل جمجمه ایجاد می شود. هنگامی که سینوس های پروانه ای ملتهب شده یا دچار عفونت می شوند، این شرایط می تواند باعث ایجاد درد در پشت سر شود. معمولاً سر درد سینوسی در هنگام دراز کشیدن یا خم شدن به جلو تشدید می گردد .

سردردهای خوشه ای

سردردهای خوشه ای به ندرت بروز می کنند، اما خیلی دردناک و آزار دهنده هستند. نام سردردهای خوشه ای از بازه های زمانی که رخ می دهند گرفته شده است. افراد مبتلا به سردردهای خوشه ای حملات مکرر را در بازه های زمانی مختلف تجربه می کنند. این دوره ها یا الگوهای مربوط به حملات سردرد ممکن است هفته ها یا ماه ها طول بکشد .سردردهای خوشه ای ممکن است باعث درد پشت سر یا اطراف سر شود. این سردردها ممکن است زمانی که دراز می کشید بدتر شود. دیگر علائمی که باید مراقب آنها باشید عبارتند از :

درد شدید و نفوذ کننده و همراه با سوزش
بیقراری
تهوع
آبریزش بیش از حد از چشم ها
گرفتگی بینی
حساسیت به نور و صدا
درد پشت سر

نورالژی اکسی پیتال (OCCIPITAL NEURALGIA)

نورالژی اکسی پیتال نوع خاصی از درد است که در هنگام وارد شدن آسیب به اعصاب جمجمه (به نام اعصاب اکسی پیتال)، التهاب، یا تحریک آنها ایجاد می شود. به این ترتیب آسیب دیدگی این اعصاب می تواند باعث ایجاد درد در ناحیه پشت سر شود. مصرف داروهای استروئیدی، مسدود کردن سیگنال های عصبی و ماساژ درمانی می توانند به کاهش این نوع سر درد و درد در ناحیه پشت سر کمک موثر نمایند .

ادامه مطلب  آخرین آمار وضعیت کرونا در استان مازندران / یکشنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۰ – ۱۴۰۰/۰۸/۳۰

فلج مغزی اکسسوری (ACCESSORY NERVE PALSY)

فلج مغزی اکسسوری در نتیجه وارد شدن آسیب به عصب اکسسوری ایجاد می شود. هنگامی که این شرایط اتفاق افتد، فرد ممکن است با درد شدید در ناحیه گردن و شانه مواجه شود و این درد می تواند به سمت پشت سر کشیده شود. علاوه بر این بیمار در این شرایط ممکن است احساس کند شانه وی در سمت آسیب دیده گرایش به افتادن دارد .

بیماری پارکینسون

بیش از یک سوم افراد مبتلا به بیماری پارکینسون از درد در ناحیه پشت سر و گردن خود شکایت می کنند .

کشیدگی یا پیچ خوردن

هرگونه کشیدگی یا پیچ خوردن در عضلات گردن می تواند باعث ایجاد درد شدید در ناحیه گردن شده و به پشت سر کشیده شود. یکی از دلایل اصلی این نوع آسیب دیدگی مربوط به ضربه شلاقی است که در نتیجه تصادف با وسایل نقلیه یا آسیب دیدگی های ورزشی ایجاد می گردد .

آرتروز

مشابه سایر مفاصل بدن، مفاصل موجود بین مهره های گردن نیز می توانند به خاطر حرکت های تکراری در این ناحیه از بدن به آرتروز دچار شوند .

وضعیت نامناسب قرار گرفتن گردن

کشیدگی یا پیچی خوردن می تواند در نتیجه وضعیت نامناسب قرار گرفتن گردن نیز ایجاد شود. به این ترتیب در صورت بی توجهی به وضعیت مناسب گردن در هنگام نشستن پشت میز، راه رفتن، یا بلند کردن اجسام سنگین، فرد احتمالاً در معرض ریسک بالای آسیب دیدگی عضلات گردن قرار می گیرد. این عضلات وظیفه نگه داشتن بخش بالای ستون فقرات و سر را بر عهده دارند. با ضعیف شدن این عضلات، احتمال ایجاد درد در ناحیه پشت سر و گردن بطور مشخص افزایش پیدا می یابد .

ادامه مطلب  کلینیک درمان اختلالات یادگیری کرج منظریه خیابان اهری فرعی ۶۳ – سیستم آموزش آنلاین گروه آموزشی گفتار توان گستر

تشکیل تومور

یکی از بیماری هایی که می تواند درد دائم در ناحیه پشت سر و گردن به همراه داشته باشد، سرطان یا تشکیل سایر تومورهای خوش خیم است. با رشد تومور، فرد احتمالاً با درد در ناحیه پشت سر و گردن مواجه خواهد شد .

درد پشت سر بر اثر فتق یا بیرون زدگی دیسک کمر

بیرون زدگی دیسک کمر در ناحیه گردن باعث درد و تنش در گردن می شود. این مسئله منجر به بروز نوعی سردرد به نام سردرد گردنی cervicogenic headache می شود .

درد معمولا در پشت سر شروع و حس می شود. به علاوه در پشت چشم ها نیز ممکن است احساس درد کنید. دیگر علائم این عارضه عبارتند از ناراحتی در شانه ها یا قسمت های بالای بازوها .

سردردهای گردنی ممکن است زمانی که دراز می کشید، تشدید شوند. بعضی افراد به علت شدت درد از خواب بیدار می شوند. زمانی که دراز کشیده اید، ممکن است احساس فشار در قسمت بالای سر خود داشته باشید، شبیه به یک وزنه روی سر.

سردرد

پیشگیری و درمان درد پشت سر
استفاده از روش های مدیریت استرس مثل مدیتیشن و تمدد اعصاب
وضعیت بدن مناسب در وقت کار و مطالعه
نوشیدن مایعات کافی، خواب و استراحت به میزان کافی
اگر سردرد شما بخاطر سرما است، سعی کنید خود را گرم نگاه دارید.
استفاده از بالشت مناسب و حالت مناسب خواب
در هنگام کار با کامپیوتر بطور منظم ورزش گردن و شانه را انجام دهید.
اگر سردرد شما سردرد تنشی است از روش بیوفیدبک استفاده کنید تا اعصاب شما تسکین یابد.
استفاده از شل کننده های عضلانی مثل تیزانیدین و ماساژ عضلاتی که درد می کنند.

ادامه مطلب  نظام سلامت در رسانه‌های گروهی ( اول تیرماه ۱۴۰۰) – دانشگاه علوم پزشکی زنجان

زمان مراجعه به پزشک جهت درمان درد پشت سر
به پزشک مراجعه کنید اگر:

شما شروع به تجربه سردردهای جدید می کنید که بیش از چند روز طول می کشد.
سردرد شما فعالیت های عادی شما را مختل می کند.
اگر سردردی شدید دارید که بدتر از آن چیزی است که تا به حال داشته اید، یا اگر سردرد شما به طور مداوم در حال، باید هر چه زودتر به پزشک مراجعه کنید.
درد با حساسیت در نزدیکی شقیقه ها همراه است.
شما تغییرات جدیدی در الگوهای سردرد را تجربه می کنید.
درمان درد پشت سر
درمان درد پشت سر ناشی از آرتروز

بهترین درمان برای درد پشت سر ناشی از آرتروز مصرف داروهای ضد التهاب و استفاده از گرما برای کاهش التهاب است .

درمان درد پشت سر ناشی از وضعیت بد بدن

درد پشت سر ناشی از وضعیت بد بدن بلافاصله با مصرف استامینوفن برطرف می شوند. در طولانی مدت با بهبود وضعیت بدن خود می توانید این سردردها را به طور کامل درمان کرده از بروز آنها پیشگیری کنید. برای بهبود وضعیت بدن یک صندلی مناسب برای محل کار خود انتخاب کنید و در هنگام نشستن روی صندلی هر دو پایتان روی زمین قرار بگیرد .

درمان درد پشت سر ناشی از بیرون زدگی دیسک گردن

در این شرایط درد پشت سر با درمان علت زمینه برطرف می شود. درمان بیرون زدگی دیسک عبارت است از فیزیوتراپی، حرکت های کشش ملایم، کایروپراکتیک دستی ، تزریق اپیدورال برای التهاب و در صورت لزوم جراحی. نتایج خوب از طریق انجام حرکات ورزشی حفظ می شود .

ادامه مطلب  ::Best Top 10 Lists:: بهترین دکتر لکنت زبان البرز :: انجمن علوم اعصاب اطفال ايران::

توجه : کایروپراکتیک روشی است برای دستکاری ستون فقرات، تاندون ها و رباط ها و بهبود بخشیدن به مشکلات استخوانی. در این روش برای ایجاد فشار روی یک یا گروهی از مفاصل از دست استفاده می شود .

درد سر و گردن

درمان درد پشت سر ناشی از نورالژی اکسی پیتال

نورالژی اکسی پیتال از طریق ترکیب روش های درمانی گرما، داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی، فیزیوتراپی،ماساژ و تجویز داروهای شل کننده عضلات درمان می شود. در موارد شدیدتر برای تسکین سریع، پزشک بی حسی موضعی به ناحیه اکسی پیتال (عضله پس سری) تزریق می کند. درمان ممکن است 12 هفته طول بکشد .

درمان سردردهای تنشی

سردردهای تنشی معمولا با ضد دردهای بدون نسخه درمان می شوند. پزشک ممکن است برای سردردهای تنشی شدیدتر و مزمن دارو تجویز کند. به علاوه داروهای پیشگیری کننده مانند داروهای ضد افسردگی یا شل کننده های عضلانی برای کاهش سردردهای آینده تجویز می شوند .

درمان درد پشت سر ناشی از میگرن

برای میگرن پزشک هم داروی پیشگیری کننده، مانند مسدود کننده های بتا و هم داروی ضد درد تجویز می کند. برخی داروهای بدون نسخه، مانند *Excedrin Migraine به طور خاص برای میگرن تهیه شده اند. به علاوه پزشک کمک می کند تا عوامل تشدید کننده میگرن را شناسایی کرده و از محرک ها پرهیز کنید .

توجه : Excedrin Migraine:این دارو ترکیب استامینوفن، آسپیرین و کافئین است که اختصاصا برای درمان دردهای میگرن تجویز می شوند .

درمان درد پشت سر ناشی از سردردهای خوشه ای

درمان سردردهای خوشه ای بر روی کوتاه کردن دوره سردردها، کاهش شدت حمله ها و پیشگیری از بروز حملات آینده تمرکز می کند .

ادامه مطلب  کلینیک درمان اختلالات یادگیری کرج اندیشه خیابان آزادی فرعی شهریور – سیستم آموزش آنلاین گروه آموزشی گفتار توان گستر

روش درمان درد در ناحیه پشت سر و گردن

سر دردهای ناحیه ی پشت سر و گردن معمولاً با پاراستامول، آسپرین و ایبو پروفین درمان می گردند. این داروها در کاهش و تسکین درد در سر دردهای کششی و همین طور سر دردهای مهره ای بسیار مؤثر هستند. سر دردهای میگرنی و عضلانی نیز با ایبوپروفین و پاراستامول درمان می گردند. از عوامل بروز و هم چنین غذاهایی که منجر به حملات شدید میگرنی می شوند جلو گیری به عمل آورید. گروهی از داروهای ضد میگرنی به نام تریپتان موجود هستند که تا حد زیادی به درمان حملات میگرنی کمک می نمایند. این داروها عبارتند از سوماتریپتان و زولمیتریپتان. به منظور اجتناب از بروز درد در ناحیه ی پشت سر و گردن، لازم است که شما حالت خوبی را به هنگام نشستن، ایستادن و کار کردن در خود حفظ نمایید. بر روی یک صندلی خوب بنشینید که وضعیت نشستن شما را حفظ می کند. از مصرف الکل و تنباکو اجتناب ورزید. تمرین کنید و اطمینان حاصل نمایید که مقادیر زیادی هوای تازه استنشاق می نمایید. با تعمق (مدیتیشن) و یوگا از بروز استرس جلو گیری کنید. اگر سر درد پا پر جا باقی ماند حتماً به پزشک عمومی خود مراجعه نمایید. امیدواریم اطلاعات فوق به شما در درک کردن و فهم چگونگی رنج بردن فرد از درد در ناحیه ی پشت سر و گردن کمک کرده باشد .

اقداماتی که باید از انجام آنها خودداری شود
هنگامی که فرد از درد در ناحیه پشت سر و گردن رنج می برد، لازم است از انجام فعالیت های زیر به منظور بهبود شرایط خودداری کند :

ادامه مطلب   کلینیک گفتاردرمانی سیاوش عطایی 09121623463  |  تهران  خزانه فلاح فرعی آسیاور

تا زمانی که درد و ناراحتی در ناحیه پشت سر و گردن وجود دارد، لازم است از وارد شدن آسیب جدید به ناحیه مورد نظر خودداری گردد .
اجتناب از قرار گرفتن در معرض نور خورشید یا نور شدید زیرا این شرایط می تواند سر درد بیمار را افزایش دهد .
مصرف مقدار زیاد کافئین می تواند شدت سر درد را افزایش دهد. به هر حال توجه داشته باشید توقف مصرف کافئین بطور کامل نیز می تواند علائم مشابه برای فرد به همراه داشته باشد .
جویدن آدامس یا مصرف شکلات نرم می تواند باعث سفت شدن عضلات فک و گردن شود .
مصرف نمک و منو سدیم گلوتامات (MSG) به عنوان عوامل محرک سر درد شناخته شده اند. به همین خاطر بهتر است تا حد ممکن از مصرف این چاشنی ها خودداری گردد .
سیگار کشیدن و مصرف الکل هر دو می توانند باعث ایجاد سر درد و سایر آسیب های احتمالی برای بدن شود. به همین خاطر لازم است در صورت امکان این عادت ها ترک شده یا مقدار آنها به حداقل کاهش پیدا کند .

هر آنچه که باید در رابطه با درد پشت سر بدانید را اینجا بخوانید!

بهترین کلینیکهای گفتاردرمانی دهلران
بهترین کلینیکهای گفتاردرمانی زرنه
بهترین کلینیکهای گفتاردرمانی سرابله
بهترین کلینیکهای گفتاردرمانی سراب‌باغ
بهترین کلینیکهای گفتاردرمانی صالح‌آباد (ایلام)
بهترین کلینیکهای گفتاردرمانی لومار
بهترین کلینیکهای گفتاردرمانی ماژین
آموزش گفتار درمانی , بهترین کرج گفتار درمانی بزرگسالان , بهترین کرج گفتار درمانی در منزل , بهترین کرج گفتار درمانی کودکان در منزل , بهترین کرج کلینیک گفتار درمانی , بهترین کرج گفتاردرمانی کودکان , بهترین کرج گفتار درمانی چیست , بهترین کرج رشته گفتار درمانی , بهترین کرج مراكز گفتار درماني شرق تهران , بهترین کرج گفتار درمان خوب در تهران , بهترین کرج دکتر هوشنگ دادگر , بهترین کرج مراکز گفتار درمانی دولتی , بهترین کرج مراکز گفتاردرمانی در جنوب تهران , بهترین کرج بهترین متخصص گفتار درمانی در تهران , بهترین کرج مراکز گفتار درمانی در غرب تهران , بهترین کرج مراکز گفتار درمانی در کرج , بهترین کرج بهترین گفتاردرمانی در کرج , بهترین کرج گفتاردرمانی کودکان در کرج , بهترین کرج ادرس گفتاردرمانی در کرج , بهترین کرج درمان لکنت زبان در کرج , بهترین کرج گفتار درمانی بزرگسالان در کرج , بهترین کرج درمان لکنت در کرج , بهترین کرج مطب گفتاردرمانی در کرج , بهترین کرج فهرست گفتاردرمانی کرج , بهترین کرج درمان تلفظ در کرج , بهترین کرج بهترین کاردرمانی در کرج , بهترین کرج گفتاردرمانی کرج , بهترین کرج کاردرمانی البرز , بهترین کرج کلینیک کاردرمانی در کرج , بهترین کرج مراکز توانبخشی کرج , بهترین کرج کاردرمانی سینا , بهترین کرج مراکز کاردرمانی کرج , بهترین کرج گفتاردرمانی کودکان در کرج , بهترین کرج ادرس گفتاردرمانی در کرج, بهترین کرج بازار کار کاردرمانی , بهترین کرج کاردرمانی در منزل , بهترین کرج کاردرمانی کودکان , بهترین کرج رتبه لازم برای کاردرمانی , بهترین کرج مرکز کاردرمانی , بهترین کرج رشته کاردرمانی چیست؟ , بهترین کرج کاردرمانی غرب تهران , بهترین کرج کاردرمانی جسمی

ادامه مطلب  کلینیک درمان اختلالات یادگیری کرج زورآباد خیابان ساریخانی فرعی پالیز – سیستم آموزش آنلاین گروه توانبخشی گفتار توان گستر

Related posts