کلینیک تخصصی توانبخشی سیاوش عطایی:اختلالات یادگیری چگونه در کودکان بروز می کند؟

آموزش گفتار درمانی , بهترین کرج گفتار درمانی بزرگسالان , بهترین کرج گفتار درمانی در منزل , بهترین کرج گفتار درمانی کودکان در منزل , بهترین کرج کلینیک گفتار درمانی , بهترین کرج گفتاردرمانی کودکان , بهترین کرج گفتار درمانی چیست , بهترین کرج رشته گفتار درمانی , بهترین کرج مراكز گفتار درماني شرق تهران , بهترین کرج گفتار درمان خوب در تهران , بهترین کرج دکتر هوشنگ دادگر , بهترین کرج مراکز گفتار درمانی دولتی , بهترین کرج مراکز گفتاردرمانی در جنوب تهران , بهترین کرج بهترین متخصص گفتار درمانی در تهران , بهترین کرج مراکز گفتار درمانی در غرب تهران , بهترین کرج مراکز گفتار درمانی در کرج , بهترین کرج بهترین گفتاردرمانی در کرج , بهترین کرج گفتاردرمانی کودکان در کرج , بهترین کرج ادرس گفتاردرمانی در کرج , بهترین کرج درمان لکنت زبان در کرج , بهترین کرج گفتار درمانی بزرگسالان در کرج , بهترین کرج درمان لکنت در کرج , بهترین کرج مطب گفتاردرمانی در کرج , بهترین کرج فهرست گفتاردرمانی کرج , بهترین کرج درمان تلفظ در کرج , بهترین کرج بهترین کاردرمانی در کرج , بهترین کرج گفتاردرمانی کرج , بهترین کرج کاردرمانی البرز , بهترین کرج کلینیک کاردرمانی در کرج , بهترین کرج مراکز توانبخشی کرج , بهترین کرج کاردرمانی سینا , بهترین کرج مراکز کاردرمانی کرج , بهترین کرج گفتاردرمانی کودکان در کرج , بهترین کرج ادرس گفتاردرمانی در کرج, بهترین کرج بازار کار کاردرمانی , بهترین کرج کاردرمانی در منزل , بهترین کرج کاردرمانی کودکان , بهترین کرج رتبه لازم برای کاردرمانی , بهترین کرج مرکز کاردرمانی , بهترین کرج رشته کاردرمانی چیست؟ , بهترین کرج کاردرمانی غرب تهران , بهترین کرج کاردرمانی جسمی

کلینیک تخصصی توانبخشی سیاوش عطایی:اختلالات یادگیری چگونه در کودکان بروز می کند؟اختلالات ریاضی معمولا در شناخت مفاهیم جنبی (بالا- پایین – چپ – راست – جلو – عقب – کوچک – بزرگ و بیشتر – کمتر و …) مفهوم اعداد، شباهت ها و تفاوت ها، هندسه و توپولوژی، جمع و تفریق و… ظاهر می شود. اختلالات دیکته نویسی در جا انداختن کلمات، جابجا نویسی حروف، قرینه نویسی، وارونه نویسی، عدم دقت در جزئیات حروف مثل نقطه و سرکش و دندانه، نارسا و ناخوانا نویسی و غیره بروز می کند.

🌸 هدف ما در این بخش این است که والدین را از وجود احتمالی چنین اختلالاتی آگاه سازیم و در ابتدا دریابند که کودکشان آیا مستعد بروز اختلالات یادگیری می باشد یا نه؟

♻ کودکان حدود 4.5 تا پایان 5 سال باید بتوانند تمرین ها و فعالیت های زیر را بخوبی انجام دهند. تمرین ها را یکی یکی با کودک مرور کنید. در طول روز و بطوری کودک متوجه نشود برخی از این سوالات و تمرین ها را در قالب بازی در آورده و توانایی کودک را بسنجید. دقت کنید آیا در انجام تمرینات با مشکل روبرو هست یا خیر. تمرین هایی را که نمی تواند به خوبی انجام دهد علامت بزنید و در زمان هایی دیگر مجدداً امتحان کنید و مطمئن شوید که در آن تمرین مشکل دارد.
اگر کودک مشکلی داشته باشد با انجام برخی تمرین های ساده می توان آن مشکل را برطرف کرد.

1⃣ مفاهیم زیر را بوسیله قراردادن اشیاء و اسباب بازی ها در محل های مختلف از کودک سوال کنید. کودک باید درک درستی از این مفاهیم داشته باشد.
(بالا، پایین، جلو، عقب، پهلو، زیر، روی، داخل، خارج، جلوتر از، عقب تر از، پشت، دور، نزدیک، کوتاه، بلند، سبک و سنگین).

ادامه مطلب  درمان تخصصی کامل و بدون بازگشت لکنت 09121623463 | تهران کوی فردوس فرعی تقدیری

2⃣ کودک باید بتواند مداد را درست در دست بگیرد، آنرا به درستی کنترل کند و اشکال ساده را رسم کند. از کودک بخواهید یک شکل ساده مثل دایره، مربع یا شبیه آن را بکشد. می تواند از روی شکلی که شما به او نشان می دهید تقلید کند.

3⃣ کودک باید بتواند خطوط نسبتا صافی را در جهات مختلف بکشد. مثلا روی یک برگه کاغذ بزرگ، دو نقطه بکشید و بخواهید که آن دو را به هم وصل کند. این کار را در جهات مختلف انجام دهد (از بالا به پایین و برعکس – از چپ به راست و بر عکس)

4⃣ کودک باید بتواند خطوط منحنی، مارپیچ و دایره شکل رسم کند. روی یک کاغذ بزرگ یک خط منحنی مثل موج دریا بکشید و از کودک بخواهید مثل آن را بکشد (شکل ها حتما نباید شبیه باشد تا حدی که مانند منحنی باشد کفایت می کند)

5⃣ کودک باید بتواند توانایی های حرکتی را به خوبی انجام دهد. این فعالیت ها عبارتند از :

💧کتابی را در دست بگیرد و آن را یکی یکی ورق بزند تا به آخر کتاب برسد.
💧بدون کمک دیگران به راحتی راه برود، بدود و بنشیند.
💧از پله ها بالا و پایین برود.
💧لی لی کند، جفت پا بپرد، روی یک پا برای مدت چند ثانیه بایستد.
💧توپی را که به سوی او پرتاب می شود بگیرد و دوباره آن را پرتاب کند.
💧یک جعبه کوچک روی زمین را هل بدهد و یا آن را بکشد.
💧اسباب بازی های مکعبی شکل را روی هم بچیند.
💧کاغذ روزنامه یا ورق ها را قیچی کند (عمل قیچی کردن)
💧با یک دست کاغذ را مچاله کند.

ادامه مطلب  مطب گفتاردرمانی سیاوش عطایی 09121623463 | جنت آباد بزرگراه ستاری فرعی کاشفی نیک


بهترین کلینیکهای گفتاردرمانی دماوند (شهر)
بهترین کلینیکهای گفتاردرمانی رباط‌کریم
بهترین کلینیکهای گفتاردرمانی رودهن
بهترین کلینیکهای گفتاردرمانی شاهدشهر
بهترین کلینیکهای گفتاردرمانی شریف‌آباد
بهترین کلینیکهای گفتاردرمانی شمشک

Related posts