کلینیک تخصصی توانبخشی سیاوش عطایی:اگر نوجوان خجالتی و کمرو دارید:

آموزش گفتار درمانی , بهترین کرج گفتار درمانی بزرگسالان , بهترین کرج گفتار درمانی در منزل , بهترین کرج گفتار درمانی کودکان در منزل , بهترین کرج کلینیک گفتار درمانی , بهترین کرج گفتاردرمانی کودکان , بهترین کرج گفتار

کلینیک تخصصی توانبخشی سیاوش عطایی:اگر نوجوان خجالتی و کمرو دارید:

مهمترین اقدام پذیرش این موضوع توسط خود اوست.با او در این مورد صحبت کنید و نظرش را بدانید. آیا خود او نیز به این مشکل واقف است؟

✔سعی کنید احساسی که در پشت این کمرویی و خجالت نهفته شده را از زبان او بیرون بکشید. چرا تو یه جمع نمیری؟ چی تو رو ناراحت می کنه؟ از چی می ترسی؟ چه احساسی داری؟

✔لیستی از مواردی که در موقع انجام آنها احساس خجالت و ترس می کند به همراه او تهیه کنید و از موردی که بیشترین استرس و ترس را ایجاد می کند تا کمترین مورد مرتب کنید.

✔به ترتیب از کمتربن مورد استرس زا شروع به انجام آن لیست کنید به این ترتیب که اگر از بودن در جمع خجالت می کشد و سریع از اتاق خارج می شود این بار سعی کند زمان بیشتری در جمع باقی بماند و به مرور این زمان را افزایش دهد.

✔از نوجوان بخواهید که ژست خود را در موقع برخورد با دیگران تغییر دهد. سرش را بالا بگیرد. سینه را جلو بدهد و با افراد تماس چشمی برقرار کند.

✔مکالمه ای کوتاه را در ذهن خود آماده کند و برای شروع صحبت با دیگران روی آن کار کند. در واقع به این صورت تمرین آغاز یک گفتگو را انجام می دهد.

✔به او بگویید که قرار نیست همه از او خوششان بیاید یا بخواهند با او به صحبت ادامه بدهند. در طول ارتباط بادیگران خیلی از افراد بر اساس سلیقه شخصی ممکن است دیگر نخواهند با شما معاشرت کنند.

ادامه مطلب  کار درمانی در سرحد آباد

✔در طول گفتگو و ارتباط با سایرین فقط به دیگران فکر کند نه به رفتار و صحبتهای خودش.

✔اگر به فرزندتان آموزش داده اید که کم صحبتی و سکوت کردن نشانه ادب است اولین قدم در کمرویی او در این سن را خودتان برداشته اید. کم رویی یک ارزش نیست.

بهترین کلینیکهای گفتاردرمانی   کوشک (اصفهان)

بهترین کلینیکهای گفتاردرمانی   کوه‌پایه (شهر)

بهترین کلینیکهای گفتاردرمانی   گز (برخوار و میمه)

بهترین کلینیکهای گفتاردرمانی   گلپایگان

بهترین کلینیکهای گفتاردرمانی   گل‌دشت (اصفهان)

بهترین کلینیکهای گفتاردرمانی   گل‌شهر (اصفهان)

بهترین کلینیکهای گفتاردرمانی  گلشن (شهر)

Related posts