کلینیک تخصصی توانبخشی سیاوش عطایی:کودک شما چه عادت هایی دارد؟ بخش 1 از 3

اسم و آدرس بهترین کلینیک گفتاردرمانی کرج در شهرک جهازیها اسم و آدرس بهترین کلینیک گفتاردرمانی کرج در حسن آباد اسم و آدرس بهترین کلینیک گفتاردرمانی کرج در شهرک امام رضا اسم و آدرس بهترین کلینیک گفتاردرمانی کرج در شهرک فرهنگیان اسم و آدرس بهترین کلینیک گفتاردرمانی کرج در شهرک اوج اسم و آدرس بهترین کلینیک گفتاردرمانی کرج در کوی امامیه اسم و آدرس بهترین کلینیک گفتاردرمانی کرج در کوی قائم اسم و آدرس بهترین کلینیک گفتاردرمانی کرج در برغان اسم و آدرس بهترین کلینیک گفتاردرمانی کرج در خیابان ولیعصر اسم و آدرس بهترین کلینیک گفتاردرمانی کرج در اسلام آباد اسم و آدرس بهترین کلینیک گفتاردرمانی کرج در خیابان بهار اسم و آدرس بهترین کلینیک گفتاردرمانی کرج در خیابان چالوس آموزش گفتار درمانی , بهترین کرج گفتار درمانی بزرگسالان , بهترین کرج گفتار درمانی در منزل , بهترین کرج گفتار درمانی کودکان در منزل , بهترین کرج کلینیک گفتار درمانی , بهترین کرج گفتاردرمانی کودکان , بهترین کرج گفتار درمانی چیست , بهترین کرج رشته گفتار درمانی , بهترین کرج مراكز گفتار درماني شرق تهران , بهترین کرج گفتار درمان خوب در تهران , بهترین کرج دکتر هوشنگ دادگر , بهترین کرج مراکز گفتار درمانی دولتی , بهترین کرج مراکز گفتاردرمانی در جنوب تهران , بهترین کرج بهترین متخصص گفتار درمانی در تهران , بهترین کرج مراکز گفتار درمانی در غرب تهران , بهترین کرج مراکز گفتار درمانی در کرج , بهترین کرج بهترین گفتاردرمانی در کرج , بهترین کرج گفتاردرمانی کودکان در کرج , بهترین کرج ادرس گفتاردرمانی در کرج , بهترین کرج درمان لکنت زبان در کرج , بهترین کرج گفتار درمانی بزرگسالان در کرج , بهترین کرج درمان لکنت در کرج , بهترین کرج مطب گفتاردرمانی در کرج , بهترین کرج فهرست گفتاردرمانی کرج , بهترین کرج درمان تلفظ در کرج , بهترین کرج بهترین کاردرمانی در کرج , بهترین کرج گفتاردرمانی کرج , بهترین کرج کاردرمانی البرز , بهترین کرج کلینیک کاردرمانی در کرج , بهترین کرج مراکز توانبخشی کرج , بهترین کرج کاردرمانی سینا , بهترین کرج مراکز کاردرمانی کرج , بهترین کرج گفتاردرمانی کودکان در کرج , بهترین کرج ادرس گفتاردرمانی در کرج, بهترین کرج بازار کار کاردرمانی , بهترین کرج کاردرمانی در منزل , بهترین کرج کاردرمانی کودکان , بهترین کرج رتبه لازم برای کاردرمانی , بهترین کرج مرکز کاردرمانی , بهترین کرج رشته کاردرمانی چیست؟ , بهترین کرج کاردرمانی غرب تهران , بهترین کرج کاردرمانی جسمی

کلینیک تخصصی توانبخشی سیاوش عطایی:کودک شما چه عادت هایی دارد؟ بخش 1 از 3بسیاری از بچه ها عادت هایی دارند که می تواند آزار دهنده باشد. چهار مورد از آنها که والدین اغلب شکایت دارند عبارتند از:

💧ناخن جویدن
💧مکیدن شست
💧پیچاندن مو
💧دست تو دماغ کردن

اگر چه عادت های کودک شما ممکن است نگرانتان کند، اما آرام باشید، در اکثر موارد، این عادت ها فقط بخشی از فرایند رشد کودک هستند و زنگ خطر محسوب نمی شود.

🍄 عادت چیست؟
عادت، یک الگوی رفتاری تکرار شونده است و حتی معمولاً فرد از آن آگاه نیست. اگرچه کودکان ممکن است از آن عادت لذت ببرند، اما والدین حس بدی نسبت به این عادت ها دارند.

اگر شما معمولاً یک دست خود را در دهان می گذارید و با دیگری موهای خود را می پیچانید، تعجب نکنید، عادت ها ممکن است با هم اتفاق بیافتند.
اینجا حقایقی راجع به بیشترین عادت های که بین کودکان و نوجوانان رخ می دهد، گفته می شود:

∞ ناخن جویدن
یکی از رایج ترین عادت های دوران کودکی، ناخن جویدن و کندن آن است. برخی از مطالعات حاکی از این است که حدود 30% تا 60% کودکان و نوجوانان یک یا چند ناخن دست را می جوند.
و گاهی نیز ممکن است کودک ناخن پای خود را بجود. پسران و دختران به یک اندازه ممکن است این عادت را در سالهای اولیه کودکی نشان دهند، اما در سنین بالاتر پسران بیشتر این عادت را نشان می دهند.

∞ پیچاندن مو
اگر یکی از بچه های خود را در حال پیچاندن مو دیدید، به احتمال زیاد دخترتان خواهد بود. اکثریت کودکانی که موهای خود را می کشند یا می پیچانند و می کنند، دختران هستند. پیچاندن مو ممکن است در اوایل کودکی به کشیدن همراه یا بدون کندن مو پیشروی کند. اما عادت پیچاندن مو بیشتر مواقع با بالا رفتن سن بچه ها متوقف می شود. برای کسانی که نمی توانند این عادت را ترک کنند، اصلاح رفتار می تواند به ترک این رفتار کمک کننده باشد.
با این حال برای کودکانی که عادت پیچاندن مو را در سنین بالا و نوجوانی شروع می کنند، سخت است که این عادت را ترک کنند و ممکن است نشانه ای از اختلالات اضطراب، افسردگی و اختلال وسواس باشد.

ادامه مطلب  بهترین گفتاردرمانی درکرج 09121623463 البرز ، مهرشهر خیابان گلستان فرعی شرقی ۱۰۶

∞ دست تو دماغ کردن
به نظر می رسد دست تو دماغ کردن باوجود اینکه عادتی است که در کودکی آغاز می شود در بزرگسالی نیز ادامه پیدا می کند.
ممکن است این یافته ها را سخت باور کنید اما در مطالعه ای که در سال 1995 بر روی بزرگسالان صورت گرفت، نتایج حاکی از این بود که 91% بزرگسالان به طور منظم دست به دماغ می برند و برخی از آنها حتی چیزی را که از دماغ می کشند بیرون، می خورند.

∞ مکیدن انگشت
عموماً مردم برای تست کردن مزه ها از انگشت اشاره استفاده می کنند، اما اینکه چرا برای مکیدن اولویت با شست می باشد به نظر تصادفی است، نتایج حاصل از تحقیقات نشان می دهد که این اولویت می تواند در حرکات تصادفی نوزاد که طی آن انگشت شست با دهان ارتباط می گیرد، ریشه داشته باشد.
بعضی از بچه ها به جای انگشت شست تمامی انگشتها یا تمام دست را داخل دهان می برند. مکیدن شست در بین بچه های کوچک، در واقع، کودکان سنین 2 تا 4 سال بیشتر رایج است.
بسیاری از کودکان برای آرامش و آسایش خود انگشت شستشان را می مکند، اما مکیدن مکرر و شدید انگشت شست در سنین بالاتر از 4 تا 5 سال می توانند نشان دهنده ی مشکلاتی از قبیل: مشکلات دندانی (مانند قبل و بعد از رویش دندان)، عفونت انگشت شست و سایر انگشتان و یا اینکه چیزی کودک را اذیت کرده است، باشد.

بهترین کلینیکهای گفتاردرمانی دررود
بهترین کلینیکهای گفتاردرمانی درگز
بهترین کلینیکهای گفتاردرمانی دولت‌آباد (خراسان رضوی)
بهترین کلینیکهای گفتاردرمانی رباط سنگ
بهترین کلینیکهای گفتاردرمانی رشتخوار
بهترین کلینیکهای گفتاردرمانی رضویه

ادامه مطلب  اسم و آدرس بهترین مطب گفتاردرمانی کرج در فاز یک مهرشهر

Related posts