کلینیک تخصصی توانبخشی سیاوش عطایی:🌈 1016 ژن خاص مرتبط با هوش شناسایی شد

آموزش گفتار درمانی , بهترین کرج گفتار درمانی بزرگسالان , بهترین کرج گفتار درمانی در منزل , بهترین کرج گفتار درمانی کودکان در منزل , بهترین کرج کلینیک گفتار درمانی , بهترین کرج گفتاردرمانی کودکان , بهترین کرج گفتار درمانی چیست , بهترین کرج رشته گفتار درمانی , بهترین کرج مراكز گفتار درماني شرق تهران , بهترین کرج گفتار درمان خوب در تهران , بهترین کرج دکتر هوشنگ دادگر , بهترین کرج مراکز گفتار درمانی دولتی , بهترین کرج مراکز گفتاردرمانی در جنوب تهران , بهترین کرج بهترین متخصص گفتار درمانی در تهران , بهترین کرج مراکز گفتار درمانی در غرب تهران , بهترین کرج مراکز گفتار درمانی در کرج , بهترین کرج بهترین گفتاردرمانی در کرج , بهترین کرج گفتاردرمانی کودکان در کرج , بهترین کرج ادرس گفتاردرمانی در کرج , بهترین کرج درمان لکنت زبان در کرج , بهترین کرج گفتار درمانی بزرگسالان در کرج , بهترین کرج درمان لکنت در کرج , بهترین کرج مطب گفتاردرمانی در کرج , بهترین کرج فهرست گفتاردرمانی کرج , بهترین کرج درمان تلفظ در کرج , بهترین کرج بهترین کاردرمانی در کرج , بهترین کرج گفتاردرمانی کرج , بهترین کرج کاردرمانی البرز , بهترین کرج کلینیک کاردرمانی در کرج , بهترین کرج مراکز توانبخشی کرج , بهترین کرج کاردرمانی سینا , بهترین کرج مراکز کاردرمانی کرج , بهترین کرج گفتاردرمانی کودکان در کرج , بهترین کرج ادرس گفتاردرمانی در کرج, بهترین کرج بازار کار کاردرمانی , بهترین کرج کاردرمانی در منزل , بهترین کرج کاردرمانی کودکان , بهترین کرج رتبه لازم برای کاردرمانی , بهترین کرج مرکز کاردرمانی , بهترین کرج رشته کاردرمانی چیست؟ , بهترین کرج کاردرمانی غرب تهران , بهترین کرج کاردرمانی جسمی

کلینیک تخصصی توانبخشی سیاوش عطایی: 1016 ژن خاص مرتبط با هوش شناسایی شد

محققان بیش از 1016 ژن خاص مرتبط با هوش را شناسایی کردند که بیشتر آنها تاکنون ناشناخته بودند. به گزارش انجمن به نقل از ایرنا، یک گروه بین المللی در یک مطالعه ژنتیک در رابطه با هوش که در مقیاس بزرگ انجام شد، 109 جایگاه ژنتیکی جدید و 939 ژن مرتبط با هوش را کشف کردند. این یافته ها شناخت محققان را از پایه های ژنتیکی عملکرد شناختی به اندازه قابل توجهی افزایش می دهد.

محققان به ریاست ‘دانیل پستوما’ از دانشگاه ‘وریج’ در آمستردام هلند، در یک مطالعه همخوانی سراسر ژنوم (GWAS)، حدود 270 هزار نفر را در 14 گروه مستقل از نژاد اروپایی مورد بررسی قرار دادند.
همه افراد شرکت کننده در این مطالعه در آزمایش های عصبی شناختی شرکت کردند؛ این آزمایش ها هوش افراد را اندازه گیری می کند و زمانی که محققان نمره هوش افراد را با واریان هایی در دی.ان.ای آنها – موسوم به پلیمورفیسم یکپارچه نوکلئوتید (SNPs)- مقایسه می کنند می توان جهش های مرتبط با هوش بالا را مشاهده کرد.
محققان در این مطالعه به طور کلی موفق به شناسایی 205 منطقه در کد دی.ان.ای و هزار و 16 ژن خاص شدند که با هوش ارتباط داشت. پیش از این تنها 15 ژن از 205 منطقه کشف شده در کد دی.ان.ای و 77 ژن از هزار و 16 ژن خاص مرتبط با هوش شناسایی شده بود.
این مطالعه همچنین نشان می دهد که افراد حامل مزایای ژنتیکی هوش ممکن است عمر طولانی تری داشته باشند اما احتمال ابتلای آنها به علائم مرتبط با اوتیسم نیز بیشتر است.
به گفته محققان، این یافته مطالعه می تواند به شناخت بهتر اوتیسم و اختلال کم توجهی ناشی از بیش فعالی و یا افرادی که در معرض خطر ابتلا به افسردگی، آلزایمر و شیزوفرنی قرار دارند، کمک کند.
آنها افزود: شناخت بهتر این ژن ها علاوه بر تشخیص بهتر این بیماری ها می تواند ارائه درمان مستقیم – یا کاهش خطر ابتلا- را برای بیماری ها و یا علائم روانی از طریق ژن درمانی میسر سازد.
به گفته محققان، ژن های هوش با افزایش موارد ابتلا به اوتیسم و نیز افزایش طول عمر ارتباط دارند به طوری که افراد حامل این پایه های ژنتیکی هوش، بیشتر احتمال دارد که عمر طولانی تری داشته باشند.
آنها متذکر شدند که نتایج این مطالعه برای فهم پایه های بیولوژیکی عملکرد شناختی مهم هستند و به شناخت اختلالات مرتبط با مسائل روانی و عصبی کمک می کند.
یافته های این مطالعه در مجله Nature Genetics منتشر شده است.

ادامه مطلب  ارزیابی رایگان در کلینیک کاردرمانی ویژه سکته مغزی - فلج مغزی - درد -محدودیت حرکتی 09121623463، فردیس فلکه سوم استقلال فرعی فضای سبز

بهترین کلینیکهای گفتاردرمانی شهرستان اردستان
بهترین کلینیکهای گفتاردرمانی شهرستان اصفهان
بهترین کلینیکهای گفتاردرمانی شهرستان برخوار
بهترین کلینیکهای گفتاردرمانی شهرستان بوئین و میاندشت
بهترین کلینیکهای گفتاردرمانی شهرستان تیران و کرون
بهترین کلینیکهای گفتاردرمانی شهرستان چادگان

Related posts