بهترین کلینیک توانبخشی در کرج:تشخیص علائم بیماری از روی چشم

آموزش گفتار درمانی , بهترین کرج گفتار درمانی بزرگسالان , بهترین کرج گفتار درمانی در منزل , بهترین کرج گفتار درمانی کودکان در منزل , بهترین کرج کلینیک گفتار درمانی , بهترین کرج گفتاردرمانی کودکان , بهترین کرج گفتار

بهترین کلینیک توانبخشی در کرج:تشخیص علائم بیماری از روی چشم

راه های زیادی برای تشخیص برخی از بیماری های خاص وجود دارد که خودتان میتوانید آنها را مدنظر قرار دهید مثلاً برخی از علائم بیماری در پاها نمایان میشود و برخی دیگر در چشم ها، در این مقاله درمورد علائم رایج بیماری در چشم ها صحبت میکنیم:

دلایل بیشتر مبنی بر اینکه چشم ‌ها منعکس ‌کننده سلامت کلی هستند ، به شکل یک مطالعه  با عنوان “دریچه ای به ضمیر” درآمده است.

مطالعه‌ ای که به تازگی در مجله پزشکی عصب‌ شناسی منتشر شد حاکی از آن است که تغییرات کوچک در رگ‌ های خونی چشم‌ های ما در سن ۶۰ سالگی می ‌تواند از دست رفتن قابل ‌توجه حافظه در طول دو دهه آینده را پیش‌ بینی کند.

مشخص است که بیماری‌ های سیستم عروقی یا گردش خون، خطر اختلال شناختی را در هنگام سالخوردگی افزایش می ‌دهند.

این سیستم شامل رگ ها، شریان ها، رگ های خونی و مویرگ ها است که خون را به قلب و از قلب  حمل می کنند.

Jennifer A. Deal، نویسنده معاونت پژوهشی در گروه اپیدمیولوژی دانشکده بهداشت عمومی جانز هاپکینز بلومبرگ، می گوید:” ما نمی توانیم رگ های خونی بسیار کوچک را در مغز از طریق تکنیک های تصویربرداری مغزی استاندارد مانند تصویربرداری رزونانس مغناطیسی ببینیم.”

از آن جا که رگ های خونی در چشم و مغز مشابه هستند، دیل و محققان هم‌کار او فرض کردند که نگاه کردن به رگ ‌های خونی چشم می‌ تواند توضیح دهد که چه اتفاقی در مغز رخ می‌ دهد.

ادامه مطلب  Bastan Beyk Basurkan | u Batu | گفتاردرمانی

چشم انداز آینده

این مطالعه با بیش از 12،000 مرد و زن در سن متوسط 57 ساله انجام شد که  که برای حافظه و مهارت‌های خود مورد آزمایش قرار گرفتند.. شرکت کنندگان دور دیگری از آزمون را حدود شش سال بعد و دور سوم را حدود 20 سال پس از آزمون اولیه انجام دادند.

حدود سه سال پس از شروع مطالعه، محققان از یک دوربین مخصوص برای عکس گرفتن از شبکیه هر شرکت کننده استفاده کردند، یک لایه بافتی در پشت چشم ها که از طریق آن سیگنال های نور به امواج تبدیل شده و به مغز منتقل می شود.

گرچه اکثر شرکت کنندگان (95٪) علائم آسیب به عروق خونی را نشان ندادند، 365 نفر یا 3٪، رتینوپاتی خفیف و 256 نفر دیگر یا 2٪ رتینوپاتی متوسط تا شدید داشتند.

پیشنهاد امروز

همه چی از خصوصیات اخلاقی تا رژیم مناسب گروه خونیت رو بدون...

همه چی از خصوصیات اخلاقی تا رژیم مناسب گروه خونیت رو بدون…

با توجه به تحلیل داده‌ ها، تیم متوجه شد که شرکت کنندگان با رتینوپاتی متوسط تا شدید در آزمون ‌های تفکر و حافظه کم ‌تر از شرکت کنندگان با چشم های سالم امتیاز کسب می ‌کنند.

در واقع، این شرکت کنندگان کاهش میانگین نمرات آزمون خود را با 1.22 واحد انحراف استاندارد در طول 20 سال مشاهده کردند. این در حالی است که افرادی که چشم هایشان سالم بود، کاهش تنها 0.91 واحد انحراف استاندارد را مشاهده کردند. صرف‌ نظر از هر کسی که برخی از آزمایش ‌ها را از دست داده باشد، محققان یک اختلاف استاندارد ۰.۵۷ را بین این دو گروه محاسبه کردند.

دیل می‌گوید: ” اگرچه نتایج ما در افرادی که مبتلا به دیابت بودند ، قوی ‌تر بود، اما ما رابطه قوی و قابل ‌توجهی با نشانه‌ های شبکیه و کاهش شناختی در افرادی پیدا کردیم که دیابت نداشتند. “

چشم های ناسالم، مغز ناسالم

دکتر  Rachel Bishop عضو موسسه ملی چشم فدرال، معتقد است نتایج این مطالعه اصلا غافلگیر کننده نیست. دکترکه در این مطالعه دخالتی نداشت گفت: ” “اگر عروق خونی شبکیه ناسالم باشد، عروق خونی مغزی نیز ناسالم هستند.”

“تامین خون برای عملکرد همه اعضای بدن ضروری است ، و بنابراین اگر رگ‌ های خونی نتوانند کار خود را به خوبی انجام دهند ، هیچ راهی وجود ندارد که مغز بتواند هماندد مغزی که ذخیره کافی خون دارد، خوب عمل کند.”

دکتر Bishop می گوید که ایده غربالگری چشم و شبکیه چشم را برای وضعیت نامطلوب مغز پیشنهاد می کند و دوست دارد. او می گوید: ” من فکر می ‌کنم که یک امید مشترک دارم که ما می ‌توانیم چیزها را به اندازه کافی تشخیص دهیم و مداخلات زودهنگام کافی برای تغییر مسیر یک رویداد منفی را داشته باشیم .”

ادامه مطلب  کلینیک بازی درمانی با رویکرد توانبخشی موثر در درمان لکنت l 09121623463 سیمینه

بعد از همه این ها، او گفت، لیست بیماری ها و شرایطی که می تواند با سلامت چشم شناخته شود طولانی و در حال رشد است.

دکتر Justin Bazan ، متخصص اپتومتری و مشاور پزشکی شورای بینایی، موافق این است که مطالعه رگهای خونی در چشم مهم است. وی گفت: “رگ های خونی ارتباطی مستقیم با بیماری های سیستمیک دارند.” او گفت : ” همانطور که در مورد تغییراتی که با بیماری رخ می ‌دهند، بیشتر یاد می‌ گیریم، بهتر می ‌توانیم رویدادهای قلبی و عروقی مانند سکته و حتی تغییرات ذهنی در شرایطی مانند آلزایمر را پیش ‌بینی کنیم .”

Bazan  معتقد است که افراد معمولا برای معاینه چشم یا برای لنز یا عینک به چشم پزشک مراجعه می کنند.  با این حال، چشم پزشکان می ‌توانند اطلاعات بیشتری در مورد سلامت عمومی شان به آن‌ ها بدهند.

دیابت، فشار خون بالا، کلسترول بالا

Bazan گفت: ” دیابت می تواند در چشم‌ ها دیده شود. ” تغییرات اولیه در افراد مبتلا به دیابتشامل نوسانات در دید و بینایی است. او توضیح داد: “آنها ممکن است دوره هایی را تجربه کنند که قند خونشان خارج از کنترل است، که این امر سبب تغییر در عدسی درون چشم می شود و زمانی که تغییرات در عدسی ایجاد شود، در نهایت بینایی را تحت ‌تاثیر قرار می ‌دهد.”

به طور خاص، فرد مبتلا به دیابت ممکن است تاری دید را در یک دوره تجربه کند و سپس به حالت عادی برگردد.

دکتر Justin Bazan معتقد است که گاهی اوقات این تغییرات را می توان به سالخوردگی کلی نسبت داد، اما واقعیت می ‌تواند ” بیماری سیستمیک کنترل ‌نشده ” مانند دیابت باشد. او گفت: فشار خون بالا – فشار بیش از حد در رگ های خونی – نیز به راحتی در چشم مشاهده می شود. عروق خونی دچار خونریزی و نشت می شوند، و هر دو در معاینه روتین چشم ظاهر می شوند.

او می ‌گوید : “کلسترول بالا یکی از آسان ‌ترین چیزهایی است که در معاینه مشخص می شود، چرا که در جلوی چشم یا همان قرنیه قرار دارد. او توضیح داد که ” یک روز در دفتر من نیست که ما توده ای از کلسترول را تشخیص ندهیم.”

گاهی اوقات ، بیماری های قلبی که با تجمع پلاک ایجاد می ‌شود باعث نگرانی در طول معاینه چشم می ‌شود.

ادامه مطلب  گفتاردرمانی در صوفی آباد

Bazan توضیح داد: ” زمانی که پلاک در سرخرگ کاروتید ایجاد می ‌شود، به چشم می ‌خورد، جایی که شریان‌ ها را در چشم مسدود می ‌کنند و منجر به تغییرات بسیار آشکار در ساختار آوندی پشت چشم می ‌شود .” از این شواهد کم نمی توان تشخیص دقیقی داد، اما دکتر برای تشخیص دقیق آزمایش های بیشتری از جمله MRI را توصیه می کند.

بيماريهاي جنسی يا STDs، ام اس، تیروئید و سرطان

دکتر Bazan گفت، اسکلروز چندگانه یا ام اس زمانی تشخیص داده می شود، که بیماران دچار فقدان دید ناگهانی می شوند. با نگاهی به چشم بیمار ، پزشک تغییر رنگ و ظاهر عصب بینایی را مشاهده می کند. این امر همچنین منجر به تست کاملتری برای تایید تشخیص MS می شود.

بیماری‌هایی که از طریق روابط جنسی منتقل می‌ شوند نیز با چشم قابل تشخیص هستند . دکتر Bazan توضیح می دهد: “اولین بیمار من در مرکز اپتومتری التهاب ملتحمه یا کنژنکتیویت (Conjunctivitis)  داشت که با قطره چشم استاندارد هم درمان نشد. این التهاب که با قطره های معمولی درمان نشد نشانه ای از یک مشکل بزرگتر بود.  این مشکل در مورد STD کلامیدیا بود، که تنها پس از آزمایش های بیشتر یافت شد. ” اچ آی وی، به علت تاثیر آن بر سلول های سفید خون، باعث تغییرات قابل توجه در شبکیه می شود.

Bazan گفت: ” انواع مختلف عفونت تب ‌خال نیز ممکن است منجر به بیماری ملتحمه شود، من حتی در این مورد سفلیس را هم دیده ام” وی توضیح داد که این STD می‌ تواند باعث شود که مردمک چشم به ” رنگ خاکستری” تغییر کند، زیرا تاثیر آن بر روی سلول ‌های سفید خون باعث تغییرات قابل ‌مشاهده‌ ای در شبکیه خواهد شد.

ادامه مطلب  تیوتیکسین|فرهنگ دارویی موثر در مداخلات گفتاردرمانی-کاردرمانی-گفتار توان گسترمحمدیه 09121623463

بیماری تیروئید چندین روش برای مشخص کردن خود از طریق چشم ‌ها دارد. Bazan توضیح داد که چون تیروئید، هورمون ‌های مسئول تولید اشک را کنترل می‌ کند، بسیاری از بیماران تیروئید بیماری‌ های خشکی چشم را بوجود می آورند. با این وجود، بیماری تیروئید، ماهیچه ‌های منقبض کننده را تحریک می ‌کند ( ماهیچه‌هایی که حرکت چشم را کنترل می‌ کنند ) تا بزرگ و سفت شوند.

Bazan گفت: ” پس اگر تا به حال کسی را دیده ‌اید که چشم‌ های برآمده داشته باشد ، آن برآمدگی ممکن است با بیماری گریوز ، که مربوط به اختلال تیروئید است، مرتبط باشد “

او گفت : ” اگر وضعیتی دارید که در آن التهاب سیستمیک وجود دارد، تقریبا همیشه در چشم قابل ‌مشاهده است. ” یووییت، چشم قرمز و متورم شده به علت لوپوس و سایر بیماری های خودایمنی رخ می دهد. در حقیقت، هر بیماری سیستمیک که موجب التهاب در بدن می ‌شود باعث التهاب در چشم ‌ها می‌ شود.

در نهایت سرطان، از جمله پستان، سرطان خون و لنفوم، ممکن است به صورت نشانه هایی در چشم ها نمایان شوند. Bazan گفت : سرطان سلول‌ های اساسی در پوست حساس اطراف چشم‌ ها یکی از شایع‌ ترین شکل‌ های تشخیص سرطان است. ملانوم چشم – سرطان سلول های چشم – شایع نیست، اما قطعا رخ می دهد و  ویرانگر است.”

او گفت: “من فکر می کنم موضوع اصلی این است که رفتن به چشم پزشک فقط برای معاینه بینایی چشمان شما و تجویز عینک نیست، بلکه این کار می تواند اطلاعاتی در مورد سلامت کلی بدنتان به شما ارائه کند.

ادامه مطلب  کلینیک درمان اختلالات یادگیری کرج اندیشه خیابان آزادگان فرعی غربی ۱۲ – سیستم آموزش آنلاین گروه آموزشی گفتار توان گستر

بهترین کلینیکهای گفتاردرمانی  استان فارس

بهترین کلینیکهای گفتاردرمانی  استان بوشهر

بهترین کلینیکهای گفتاردرمانی  استان چهارمحال و بختیاری

بهترین کلینیکهای گفتاردرمانی  استان هرمزگان

بهترین کلینیکهای گفتاردرمانی  استان کهگیلویه و بویراحمد

بهترین کلینیکهای گفتاردرمانی  تبریز

بهترین کلینیکهای گفتاردرمانی  استان آذربایجان شرقی

بهترین کلینیکهای گفتاردرمانی  استان آذربایجان غربی

آموزش گفتار درمانی , بهترین کرج  گفتار درمانی بزرگسالان , بهترین کرج   گفتار درمانی در منزل , بهترین کرج  گفتار درمانی کودکان در منزل , بهترین کرج  کلینیک گفتار درمانی , بهترین کرج  گفتاردرمانی کودکان , بهترین کرج  گفتار درمانی چیست , بهترین کرج  رشته گفتار درمانی , بهترین کرج  مراكز گفتار درماني شرق تهران , بهترین کرج  گفتار درمان خوب در تهران , بهترین کرج  دکتر هوشنگ دادگر , بهترین کرج  مراکز گفتار درمانی دولتی , بهترین کرج  مراکز گفتاردرمانی در جنوب تهران , بهترین کرج  بهترین متخصص گفتار درمانی در تهران , بهترین کرج  مراکز گفتار درمانی در غرب تهران , بهترین کرج  مراکز گفتار درمانی در کرج , بهترین کرج  بهترین گفتاردرمانی در کرج , بهترین کرج  گفتاردرمانی کودکان در کرج , بهترین کرج  ادرس گفتاردرمانی در کرج , بهترین کرج  درمان لکنت زبان در کرج , بهترین کرج  گفتار درمانی بزرگسالان در کرج , بهترین کرج  درمان لکنت در کرج , بهترین کرج  مطب گفتاردرمانی در کرج , بهترین کرج  فهرست گفتاردرمانی کرج , بهترین کرج  درمان تلفظ در کرج , بهترین کرج  بهترین کاردرمانی در کرج , بهترین کرج  گفتاردرمانی کرج , بهترین کرج  کاردرمانی البرز , بهترین کرج  کلینیک کاردرمانی در کرج , بهترین کرج  مراکز توانبخشی کرج , بهترین کرج  کاردرمانی سینا , بهترین کرج  مراکز کاردرمانی کرج , بهترین کرج  گفتاردرمانی کودکان در کرج , بهترین کرج  ادرس گفتاردرمانی در کرج, بهترین کرج  بازار کار کاردرمانی , بهترین کرج  کاردرمانی در منزل , بهترین کرج کاردرمانی کودکان , بهترین کرج  رتبه لازم برای کاردرمانی , بهترین کرج  مرکز کاردرمانی , بهترین کرج  رشته کاردرمانی چیست؟ , بهترین کرج  کاردرمانی غرب تهران , بهترین کرج  کاردرمانی جسمی

ادامه مطلب  الو دکتر لکنت در صوفیان شهر

Related posts