بهترین کلینیک توانبخشی در کرج:علائم جسمی و روحی افسردگی

اسم و آدرس بهترین کلینیک کاردرمانی کرج در خیابان بهار اسم و آدرس بهترین کلینیک کاردرمانی کرج در خیابان چالوس اسم و آدرس بهترین کلینیک کاردرمانی کرج در چهار صد دستگاه اسم و آدرس بهترین کلینیک کاردرمانی کرج در آسیاب برجی اسم و آدرس بهترین کلینیک کاردرمانی کرج در مهرویلا اسم و آدرس بهترین کلینیک کاردرمانی کرج در دولت آباد اسم و آدرس بهترین کلینیک کاردرمانی کرج در کارخانه قند اسم و آدرس بهترین کلینیک کاردرمانی کرج در گلشهر ویلای شرقی اسم و آدرس بهترین کلینیک کاردرمانی کرج در کوی کارمندان جنوبی اسم و آدرس بهترین کلینیک کاردرمانی کرج در مظاهری آموزش گفتار درمانی , بهترین کرج گفتار درمانی بزرگسالان , بهترین کرج گفتار درمانی در منزل , بهترین کرج گفتار درمانی کودکان در منزل , بهترین کرج کلینیک گفتار درمانی , بهترین کرج گفتاردرمانی کودکان , بهترین کرج گفتار درمانی چیست , بهترین کرج رشته گفتار درمانی , بهترین کرج مراكز گفتار درماني شرق تهران , بهترین کرج گفتار درمان خوب در تهران , بهترین کرج دکتر هوشنگ دادگر , بهترین کرج مراکز گفتار درمانی دولتی , بهترین کرج مراکز گفتاردرمانی در جنوب تهران , بهترین کرج بهترین متخصص گفتار درمانی در تهران , بهترین کرج مراکز گفتار درمانی در غرب تهران , بهترین کرج مراکز گفتار درمانی در کرج , بهترین کرج بهترین گفتاردرمانی در کرج , بهترین کرج گفتاردرمانی کودکان در کرج , بهترین کرج ادرس گفتاردرمانی در کرج , بهترین کرج درمان لکنت زبان در کرج , بهترین کرج گفتار درمانی بزرگسالان در کرج , بهترین کرج درمان لکنت در کرج , بهترین کرج مطب گفتاردرمانی در کرج , بهترین کرج فهرست گفتاردرمانی کرج , بهترین کرج درمان تلفظ در کرج , بهترین کرج بهترین کاردرمانی در کرج , بهترین کرج گفتاردرمانی کرج , بهترین کرج کاردرمانی البرز , بهترین کرج کلینیک کاردرمانی در کرج , بهترین کرج مراکز توانبخشی کرج , بهترین کرج کاردرمانی سینا , بهترین کرج مراکز کاردرمانی کرج , بهترین کرج گفتاردرمانی کودکان در کرج , بهترین کرج ادرس گفتاردرمانی در کرج, بهترین کرج بازار کار کاردرمانی , بهترین کرج کاردرمانی در منزل , بهترین کرج کاردرمانی کودکان , بهترین کرج رتبه لازم برای کاردرمانی , بهترین کرج مرکز کاردرمانی , بهترین کرج رشته کاردرمانی چیست؟ , بهترین کرج کاردرمانی غرب تهران , بهترین کرج کاردرمانی جسمی

بهترین کلینیک توانبخشی در کرج:علائم جسمی و روحی افسردگی

هنگامی که یک فرد افسرده را تصور می کنید، احتمالا کسی به نظرتان می آید که همیشه تمام وقت غمگین و نا امید است. اما نکته ای که باید بدان توجه کنید این است که علائم افسردگی می توانند هم از لحاظ عاطفی و هم فیزیکی آنقدر ظریف و نا محسوس باشد، که چندان قابل تشخیص نباشد.

به گزارش آلامتو به نقل از prevention؛ ریچارد کراویتز، استاد روانشناسی بالینی دانشگاه کالیفرنیا و دیویس، یکی از متخصصین تشخیص افسردگی از علائم اولیه در این خصوص می گوید:

علایم افسردگی همیشه به این گونه نیستند که فرد ناراحت به نظر برسد. در چنین شرایطی بیماران به طور قطع نمی دانند که آیا افسردگی علت علائمشان است یا خیر، بنابراین از یک جهت به این دلیل که افسردگی را برابر با ضعف می دانند، و از جهتی دیگر به این دلیل که به هیچ وجه علائم خود را ناشی از افسردگی نمی دانند به آن اعتراف نمی کنند.

نشانه های افسردگی

نشانه های افسردگی

او در ادامه سخنانش افزود شناسایی دقیق مشکل از اهمیت فراوانی برخوردار است، زیرا هرچه زودتر درمان را شروع کنید، راحت تر سلامتی خود را به دست خواهید آورد و خوشحال تر و سالم تر خواهید بود.

در این مقاله برخی علائم و نشانه های افسردگی که باید بدان ها توجه نمایید ذکر خواهند شد.

  1. شما به شدت درد می کشید

افسردگی و درد سبب ایجاد اختلال در مسیرهای بیولوژیکی و انتقال دهنده های عصبی می شوند. تحقیقات نشان داده اند که حدود 75٪ افراد مبتلا به افسردگی درد ناگهانی یا مزمنی را در برخی از نواحی بدن خود تجربه می کنند.

ادامه مطلب  دیدار رییس دانشکده علوم پزشکی لارستان با رییس بیمه سلامت کشور

یک مطالعه کانادایی که در مجله Pain منتشر شد، نشان داد احتمال این که افراد مبتلا به افسردگی نسبت به افراد دیگر به درد گردن و کمر شدید مبتلا شوند چهار برابر بیشتر است.

کراویتز در این خصوص توضیح می دهد هنگامی که شما دچار حالت روحی منفی می شوید، نسبت به بدن خود توجه بیشتری نشان می دهید و بنابراین هر گونه ناراحتی و دردی را بیشتر حس می کنید. علاوه بر این ممکن است علائم معده و سردرد را حس کنید یا فقط حساسیت بیشتری نسبت به درد داشته باشید.

مطالعه ای که در سال 2008 در مجله ی روانپزشکی منتشر شد نشان داد زمانی که افراد مبتلا به افسردگی درد را پیش بینی می کنند، فعالیت مغز آنها احساسات بیشتری را نشان می دهد و لذا کمتر با درد مقابله می نماید، بنابراین آنها در برابر صدمات ضعیف تر هستند.

  1. وزن شما افزایش خواهد یافت

این وزن اضافی از کجا می آید؟ شاید از تمام بستنی هایی که آخر شب ها با ولع هر چه تمام تر و برای فراموشی مشکلاتتان می خورید یا از شام های آماده ای که با بی حوصلگی در ماکروویو می گذارید تا گرم شوند و بخورید چرا که شما دیگر روحیه ی آشپزی کردن را ندارید.

پیشنهاد امروز

همه چی از خصوصیات اخلاقی تا رژیم مناسب گروه خونیت رو بدون...

همه چی از خصوصیات اخلاقی تا رژیم مناسب گروه خونیت رو بدون…

اگر چه غذای آماده می توانند سطوح سروتونین شیمیایی مغز را افزایش دهند، خوردن هیستریک آنها در طولانی مدت می تواند منجر به افزایش وزن و احساس گناه و شرم شود، و همین امر باعث می شود که افسردگی شما تشدید شود. مطالعه جدیدی که در مجله Journal Obesity منتشر شده نشان می دهد که سطوح بالای استرس و افسردگی باعث افزایش شدید وزن خواهند شد.

ادامه مطلب       بهترین دکتر گفتاردرمانی تهران  امیر آباد | گفتاردرمانی سیاوش عطایی 09121623463 | تهران شهرک تامین اجتماعی فرعی البرز۶

در عین حال برخی افراد ممکن است به علت تحمل غم و غصه ی فراوان و بی اشتهایی، وزن خود را از دست بدهند.

  1. شما به سرعت عصبانی می شوید

اگر کوچکترین مشکلی سبب عصبانیت شما می شود، و یا بد خلقی، به یکی از عادت های جدید شما تبدیل شده است، ممکن است افسرده شده باشید.

در یکی از مطالعات انجام شده در سال 2013 که در مجله JAMA Psychiatry منتشر شد، 54 درصد از افراد مبتلا به افسردگی دارای احساسات تهاجمی، خجالت زدگی، بحث و جدل، و یا خشم بودند.

سایمون رگو (PsyD)، پروفسور روان پزشکی بالینی و علوم رفتاری در خصوص این امر گفت: “هنگامی که شما دچار این حالت منفی و ناخوشایند می شوید، به فضای مناسبی جهت رشد احساسات مفی مانند تحرک پذیری، سرخوردگی و خشم تبدیل خواهید شد. شاید خودتان مستقیما متوجه این موضوع نشوید اما این اتفاقی است که در درون شما رخ خواهد داد.

  1. چیزی احساس نمی کنید.

احساساتی هستید یا بی حس و حال؟ پروفسور ریو می گوید: “بسیاری از ما انگیزه هایی برای بیدار شدن از خواب داریم، مثل کار، ورزش، رفتن در اجتماع و یا صرف صبحانه.

اما افرادی که به افسردگی دچار می شوند، مثل یک گیاه به اتاق خود می چسبند و چیزهایی که زمانی برایشان شادی آور و یا غمناک بود اکنون هیچ حسی را در آن ها به وجود نمی آورد.

این نوع رفتار زامبی وار می تواند مهم ترین نشانه افسردگی باشد و مهم ترین نکته در مورد آن این است که قابل سرایت نیز هست، و می تواند افرادی که شما را دوست دارند را نیز از دور و برتان پراکنده کرده و باعث بی اعتمادی اطرافیانتان به شما شود.

  1. مصرف بیش از حد الکل در شب

اگر هر شب یک بطری الکل می نوشید، مطمئنا مبتلا به افسردگی هستید. تحقیقات نشان می دهند که تقریبا یک سوم افراد دارای افسردگی چنین مشکلی دارند. و هرچند یک شات مشروب می تواند سبب شود که مشکلاتتان را فراموش کنید، اما شات دوم یا سوم می تواند احساسات منفی مانند خشم، حالات تهاجمی، اضطراب و افسردگی را در شما به وجود آورد.

ادامه مطلب  مکمل‌های غذایی طبیعی قارچ می تیک|تخصصی ترین گفتار درمانی درشهرک رازی کرج 09121623463

باید توجه داشته باشید که برای فراموشی همه چیز نیازی نیست مشروب بخورید.

  1. شما مدام در فیس بوک سرگردان هستید

فرقی ندارد که چت کنید یا خرید، وقتی که افسرده باشید همیشه در محیط مجازی سرگردان خواهید بود و از اینکه بخواهید هر کاری را به صورت آنلاین انجام دهید لذت خواهید برد.

مطالعات متعدد نشان می دهند افرادی که دائما آنلاین هستند و تعاملات اجتماعی مجازی بیشتری نسبت به تعامل با افراد واقعی دارند، ممکن است به افسردگی مبتلا شده باشند و یا اگر این امر رخ نداده در آینده ای نزدیک بدان مبتلا خواهند شد.

آن ها ممکن است از یافتن یک انسان واقعی محروم بمانند و یا ممکن است از دنیای آنلاین برای فرار از افکار و احساسات خود استفاده کنند. در حالی که اعتیاد به اینترنت و افسردگی دو چیز جداگانه هستند، اما اغلب به هم مرتبط می باشند. بنابراین بهتر است که انسان ها بین مقدار زمان آنلاین بودن و تعامل با انسان های واقعی تعادل داشته باشند.

Overthinking

  1. شما همواره در فکر و خیال به سر می برید.

در طول روز خیلی خیال بافی می کنید؟ مثلا در خیالتان تصور می کنید به ستاره یک فیلم تبدیل شده اید، کسی دیواه وار عاشق شما شده، فرزند باهوشی خواهید داشت و یا رئیستان به زودی سورپرایزی برای شما دارد؟ روانشناسان دانشگاه هاروارد می گویند هنگامی که ما اکثر ساعات روز راغرق در خیالاتمان هستیم، و مدام در خواب و رویا به سر می بریم بازگشت به زندگی عادی می تواند برای ما دلهره آور و ناگوار باشد.

ادامه مطلب  اسم و آدرس بهترین کلینیک گفتاردرمانی در شهرک وحدت (راه آهن )

در حالی که رویا بافی می تواند به شما در پیدا کردن راه حل های خلاقانه برای مشکلاتتان کمک کند، اما خیال بافی بیش از حد می تواند شما را در کام افسردگی غرق نماید.

  1. شما نمی توانید افکار خود را جمع و جور کنید

محققان دانشگاه کلمبیا می گویند ما روزانه دست کم 70 تصمیم آگاهانه می گیریم ، و اکثر آن ها بدون دخالت مغز اتخاذ می شوند. به عنوان مثال تصمیم می گیریم بیشتر بخوابیم یا بیدار شویم؟ لباس های خود را بپوشیم یا باز هم با لباس خواب در رخت خواب بمانیم؟ بلغور جو دوسربخوریم یا تخم مرغ؟ تلویزیون ببینیم یا کتاب بخوانیم؟ وقتی افسرده هستیم، این تصمیمات شناختی به یک عمل دشوار تبدیل می شوند و اتخاذ تصمیم در مورد چیزهای کوچکی که ما معمولا اصلا به آن ها فکر نمی کنیم به یک مقوله ی بغرنج تبدیل می شود.

  1. اصلاح نکردن موها و یا مسواک نزدن دندان ها

حتی اگر اصلاح و نظافت روانه یکی از کارهای مورد علاقه شما باشد، در هنگام افسردگی ممکن است آن ها را کنار بگذارید. در نظرسنجی سالانه انجام شده با شرکت 10، هزار نفر در سال 2014، 61 درصد از افرادی که بهداشت دهان و دندان را کمتر رعایت می نمودند، افسردگی را تجربه کرده بودند. و مسائل دهان و دندانی که برایشان پیش آمده بود، افسردگیشان را شدیدتر کرده بود.

غفلت از سلامتی و اهمیت ندادن به ظاهر فیزیکی خود در هنگام افسردگی می تواند برای شما عواقب جدی را به همراه داشته باشد. در نهایت می توان گفت که اهمیت ندادن به این که از دید دیگران چگونه به نظر می آیید می تواند نشانه ای از یک مشکل جدی باشد.

  1. شما نمی توانید برنامه ی خواب و بیداریتان را به طور منظم رعایت کتید

افسردگی می تواند به چندین طریق خواب شما را مختل کند. بسیاری از مردم سال هاست که با بی خوابی در کشمکش هستند و یا به خواب رفتن و بیدار نشدن ناگهانی از خواب در طول شب مشکل دارند. اما افسردگی می تواند اثر معکوسی داشته باشد و سب شود نه تنها بخشی از شب، بلکه نیمی از روز را نیز در خواب باشید.

بهترین کلینیکهای گفتاردرمانی  استان فارس

ادامه مطلب  بهترین مرکزنوروفیدبک در کرج:ریشه تنبلی انسان در چیست و چگونه می‌‌توان ریشه تنبلی را خشکاند؟

بهترین کلینیکهای گفتاردرمانی  استان بوشهر

بهترین کلینیکهای گفتاردرمانی  استان چهارمحال و بختیاری

بهترین کلینیکهای گفتاردرمانی  استان هرمزگان

بهترین کلینیکهای گفتاردرمانی  استان کهگیلویه و بویراحمد

بهترین کلینیکهای گفتاردرمانی  تبریز

بهترین کلینیکهای گفتاردرمانی  استان آذربایجان شرقی

آموزش گفتار درمانی , بهترین کرج  گفتار درمانی بزرگسالان , بهترین کرج   گفتار درمانی در منزل , بهترین کرج  گفتار درمانی کودکان در منزل , بهترین کرج  کلینیک گفتار درمانی , بهترین کرج  گفتاردرمانی کودکان , بهترین کرج  گفتار درمانی چیست , بهترین کرج  رشته گفتار درمانی , بهترین کرج  مراكز گفتار درماني شرق تهران , بهترین کرج  گفتار درمان خوب در تهران , بهترین کرج  دکتر هوشنگ دادگر , بهترین کرج  مراکز گفتار درمانی دولتی , بهترین کرج  مراکز گفتاردرمانی در جنوب تهران , بهترین کرج  بهترین متخصص گفتار درمانی در تهران , بهترین کرج  مراکز گفتار درمانی در غرب تهران , بهترین کرج  مراکز گفتار درمانی در کرج , بهترین کرج  بهترین گفتاردرمانی در کرج , بهترین کرج  گفتاردرمانی کودکان در کرج , بهترین کرج  ادرس گفتاردرمانی در کرج , بهترین کرج  درمان لکنت زبان در کرج , بهترین کرج  گفتار درمانی بزرگسالان در کرج , بهترین کرج  درمان لکنت در کرج , بهترین کرج  مطب گفتاردرمانی در کرج , بهترین کرج  فهرست گفتاردرمانی کرج , بهترین کرج  درمان تلفظ در کرج , بهترین کرج  بهترین کاردرمانی در کرج , بهترین کرج  گفتاردرمانی کرج , بهترین کرج  کاردرمانی البرز , بهترین کرج  کلینیک کاردرمانی در کرج , بهترین کرج  مراکز توانبخشی کرج , بهترین کرج  کاردرمانی سینا , بهترین کرج  مراکز کاردرمانی کرج , بهترین کرج  گفتاردرمانی کودکان در کرج , بهترین کرج  ادرس گفتاردرمانی در کرج, بهترین کرج  بازار کار کاردرمانی , بهترین کرج  کاردرمانی در منزل , بهترین کرج کاردرمانی کودکان , بهترین کرج  رتبه لازم برای کاردرمانی , بهترین کرج  مرکز کاردرمانی , بهترین کرج  رشته کاردرمانی چیست؟ , بهترین کرج  کاردرمانی غرب تهران , بهترین کرج  کاردرمانی جسمی

ادامه مطلب  اسم و آدرس بهترین گفتاردرمانیهای حسن‌آباد

Related posts